ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Teleskop do polowania na samotne planety

System Google Andromeda jest testowany na tablecie HTC Nexus 9

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
gliese_581_artists_impression

Wiadomo już na pewno, że firma z Mountain View 4 października pokaże najnowsze urządzenia z linii Pixel oraz nową wersję Androida Nougat (7.1), pod której kontrolą smartfony te będą działały. Wiemy też prawie na pewno, że tego samego dnia zobaczymy także inne nowe urządzenia od Google’a, m.in. router Google WiFi czy Google Home.

Informowaliśmy już, że najprawdopodobniej już za 8 dni możemy być świadkami zapowiedzi hybrydy Androida oraz Chrome OS. Ujawnił to niejako Hiroshi Lockheimer, wiceprezes Androida/Chrome OS/Sklepu Play. Dzień 4.10.2016 może okazać się w pewnym sensie przełomowy dla platformy rozwijanej przez Google. Być może pojawi się zapowiedź systemu Android 8.0 lub tworu o całkowicie nowej nazwie (Pixel OS?). Wewnętrznie projekt nosi obecnie nazwę „Andromeda”. Wydaje się, że system zostanie finalnie wprowadzony nawet już w 2017 roku. Czy plotki okażą się prawdziwe, przekonamy się już niedługo.

Teraz pojawiły się nieoficjalne informacje z anonimowego źródła, jakoby firma Google pracowała nad „Andromedą” testując system na tablecie HTC Nexus 9. Raport mówi też m.in. o oknach, które mogą być różnej wielkości (podobnie jak ma to miejsce na przykład w systemie Windows czy Chrome OS), minimalnych wymaganiach sprzętowych nowego systemu (wynik testu wydajnościowego przynajmniej 8.0, w przypadku Nexusa 9 wynosi on 8.8, natomiast jeśli chodzi o Androida, jest to min. 4.0). Odniesienia do „Andromedy” pojawiały się w AOSP Androida 7.0 Nougat.

Wy też nie możecie się doczekać 4 października?

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy