mediatek-helio-x30_d-1

Kiedy użytkownicy mają do wyboru smartfona napędzanego Snapdragonem bądź MediaTekiem, w większości przypadków pada na tego pierwszego. Jest to oczywiście poparte odpowiednimi argumentami, lecz niska bądź też średnia półka cenowa rządzi się swoimi prawami. Wkrótce jednak stosunek sił może się wyrównać, gdyż nowe propozycje tajwańskiego producenta zapowiadają się całkiem nieźle.

 

Średnia półka zostanie wzbogacona o procesory P20 (który możemy znaleźć w Umi Plus Extreme Edition) oraz P25. Pierwszy z nich oferuje osiem rdzeni oraz wsparcie dla 6 GB RAM. Wykonany został w technologii 16 nm. Model P25 jest bardzo podobny – zarówno w aspekcie procesu technologicznego, jak i obecności ośmiu rdzeni. Dodatkiem jest jednak obsługa podwójnej kamery z optyczną stabilizacją obrazu.

 

Flagowym procesorem będzie Helio X30. Został stworzony w technologii 10 nm, oferuje aż dziesięć rdzeni i charakteryzuje się trójklastrową konfiguracją znaną z Helio X20 – dwa razy Cortex A-73 2.8 GHz, cztery razy Cortex-A53 2.2 GHz oraz cztery razy Cortex-A35 2.0 GHz. Jeśli chodzi o GPU to mamy tutaj do czynienia z PowerVR 7XTP-MT4 850 MHz. Helio X30 wspiera 8 GB RAM, nagrywanie w 4K i 30 klatkach na sekundę oraz LTE kategorii 10.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.