androidchromelogo1

Konferencja Google już coraz bliżej. Gigant z Mountain View pochwali się swoimi produktami już za niecałe dwa tygodnie. Do tego czasu z pewnością napotkamy się jeszcze na niejedną ciekawostkę. Wśród nich jest Andromeda. Nowy system, który ma się okazać hitem.

 

Czym jest Andromeda? Jest to system, który będzie stanowił połączenie Androida i Chrome OS. Tworzony jest z myślą o zastosowaniu go w laptopach i hybrydowych tabletach. Niedawno świętowaliśmy ósme urodziny Androida. Hiroshi Lockheimer ma nadzieję, przeczuwa wręcz, że za 8 lat będziemy wspominać dzień 4 października 2016 roku. Szykuje się zatem całkiem interesujący produkt.

 

 

 

Na konferencji pojawi się również Android 7.1 Nougat w towarzystwie Pixeli, nowych smartfonów będących kontynuacją linii Nexus. Zobaczymy również tablet z tej samej rodziny, router Wi-Fi oraz nowego Chromecasta 4K. Jest więc na co czekać.

 

Niestety jak na razie nic więcej nie wiadomo o Andromedzie. Z pewnością urządzenia, które zaoferują ten system nie trafią na rynek w tym roku. Być może uda się je wprowadzić w 2017, lecz ciężko w tym momencie mówić chociażby o najbardziej prawdopodobnym kwartale.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.