ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy router – Google WiFi pojawi się wraz z premierą Pixeli?

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
hero

Wielu z nas korzysta w domu z routerów Wi-Fi, które umożliwiają dostęp do sieci mobilnej dla wszystkich domowników. Mało kto wie, że Google we współpracy z Asusem oraz TP-LINK dostarcza użytkownikom usługę OnHub, czyli wysokiej jakości, pięknie wyglądające urządzenia, którymi możemy zarządzać poprzez specjalną, również bardzo ładną aplikację dostępną w Sklepie Play.

Według przecieków, Google 4 października oprócz smartfonów z serii Pixel, Google Home, czy Chromecast Ultra zaprezentuje również m.in. nowego routera Google WiFi, który stanie się niejako następcą poprzednich urządzeń OnHub.

Urządzenie będzie kosztowało 129 dolarów amerykańskich. Sprzęt będzie działał w taki sposób, żeby w każdym zakątku domostwa była możliwość swobodnego korzystania z internetu. Będzie można użyć kilku połączonych urządzeń, aby zasięg Wi-Fi był jak największy. Google WiFi będzie routerem dwuzakresowym, każdy będzie posiadał po 2 porty, Bluetooth, i będzie można skonfigurować wszystko z ciągu paru minut. Czy jednak w Polsce znaleźliby się klienci gotowi na zakup takiego sprzętu? W naszym kraju częściej korzystamy z mniej „nowoczesnych” i mniej designerskich modemów proponowanych przez sieci komórkowe. Urządzenia OnHub wyglądają pięknie, ekskluzywnie, ale niestety nie są powszechnie dostępne w Polsce. Cóż, szkoda. Tak samo będzie najpewniej z kolejnym routerem od Google’a. Nie ma co liczyć, że nasi rodzimi operatorzy zdecydują się na wprowadzenie takiego urządzenia do sprzedaży.

Źródła: Droid Life / Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy