Chrome Beta zaktualizowane o funkcję, na którą czekałem

Aplikacje

google chrome logo klasla

 
Jako użytkownik smartfona, dużo czasu spędzam w Internecie przeglądając różnego rodzaju treści. Robię to korzystając z przeglądarki Chrome, która w moim przekonaniu jest najbardziej przyjazna i po prostu mi pasuje. Niestety ma ona sporą wadę (zresztą jak chyba każdy konkurent) – drenaż baterii. Ponadto irytujące było też wstrzymywanie odtwarzania filmów z YouTube’a podczas minimalizowania aplikacji.
 
Ta ostatnia dolegliwość przeglądarki została właśnie poprawiona, ale niestety póki co tylko w wersji beta. Teraz możemy odtwarzać filmy w przeglądarce w tle. Gdy zminimalizujemy aplikację, pojawi nam się w pasku powiadomień ikona „play”, podobna do tej z Google Play Music. Z tego miejsca możemy pauzować i kontynuować oglądanie filmu w każdej chwili. Taka sama notyfikacja będzie widniała również na ekranie blokady.
 
Opcja ta nie działa w aplikacji YouTube lecz w samej przeglądarce. Jeżeli mamy włączone domyślne odtwarzanie wideo poprzez YouTube, powinniśmy tę funkcję wyłączyć w ustawieniach. Dodatkową nowością w Google Chrome beta 54 jest zmieniona strona główna. Aplikację możecie pobrać TUTAJ.
 
źródło: phonearena

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x