Nowy telefon pod marką Nokia pokazany! Jednak nie na to czekamy…

Newsy

Nokia-concept

 
Nokia od momentu rozstania się z Microsoftem nie mogła sprzedawać smartfonów pod tą marką, aż do roku 2016. W tym okresie kończy się zakaz narzucony przez obecnego wydawcę Lumii. Zatem można oczekiwać jakiegoś ruchu od firmy, tym bardziej, że zobaczyliśmy już jakiś czas temu tablet Nokia N1. Rzekomy smartfon ma być nazwany C1.
 
nokia-216
 
Jednak to nie koniec mariażu znaku handlowego Nokia z Microsoftem. Dzisiaj rano, nieoczekiwanie gigant z Redmond pokazał światu nowy „feature phone” o nazwie Nokia 216. Mimo, iż wcześniej spółka zapowiedziała, że sprzeda swój dział mobilny firmie FIH Mobile za $350 milionów, to wciąż produkuje urządzenia pod znaną nazwą.
 

 
Nokia 216 będzie na początku dostępna w Indiach za cenę $37. W urządzeniu zobaczymy 2,4-calowy ekran QVGA, aparaty 0,3 MPx z przodu i z tyłu, system operacyjny Series 30, przeglądarkę Opera mini, wejście 3,5 mm. Na powyższym filmie możecie obejrzeć krótką prezentację telefonu.
 
Nie wiadomo czy urządzenie będzie dostępne w Europie. Jednak nie tego się spodziewaliśmy… Wciąż czekamy na smartfon pochodzący od tej już „niepodległej części” Nokii.
 
źródło: theverge

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x