Nokia-concept

 
Nokia od momentu rozstania się z Microsoftem nie mogła sprzedawać smartfonów pod tą marką, aż do roku 2016. W tym okresie kończy się zakaz narzucony przez obecnego wydawcę Lumii. Zatem można oczekiwać jakiegoś ruchu od firmy, tym bardziej, że zobaczyliśmy już jakiś czas temu tablet Nokia N1. Rzekomy smartfon ma być nazwany C1.
 
nokia-216
 
Jednak to nie koniec mariażu znaku handlowego Nokia z Microsoftem. Dzisiaj rano, nieoczekiwanie gigant z Redmond pokazał światu nowy „feature phone” o nazwie Nokia 216. Mimo, iż wcześniej spółka zapowiedziała, że sprzeda swój dział mobilny firmie FIH Mobile za $350 milionów, to wciąż produkuje urządzenia pod znaną nazwą.
 

 
Nokia 216 będzie na początku dostępna w Indiach za cenę $37. W urządzeniu zobaczymy 2,4-calowy ekran QVGA, aparaty 0,3 MPx z przodu i z tyłu, system operacyjny Series 30, przeglądarkę Opera mini, wejście 3,5 mm. Na powyższym filmie możecie obejrzeć krótką prezentację telefonu.
 
Nie wiadomo czy urządzenie będzie dostępne w Europie. Jednak nie tego się spodziewaliśmy… Wciąż czekamy na smartfon pochodzący od tej już „niepodległej części” Nokii.
 
źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.