ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy telefon pod marką Nokia pokazany! Jednak nie na to czekamy…

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Nokia-concept
nokia-216

 
Nokia od momentu rozstania się z Microsoftem nie mogła sprzedawać smartfonów pod tą marką, aż do roku 2016. W tym okresie kończy się zakaz narzucony przez obecnego wydawcę Lumii. Zatem można oczekiwać jakiegoś ruchu od firmy, tym bardziej, że zobaczyliśmy już jakiś czas temu tablet Nokia N1. Rzekomy smartfon ma być nazwany C1.
 

 
Jednak to nie koniec mariażu znaku handlowego Nokia z Microsoftem. Dzisiaj rano, nieoczekiwanie gigant z Redmond pokazał światu nowy „feature phone” o nazwie Nokia 216. Mimo, iż wcześniej spółka zapowiedziała, że sprzeda swój dział mobilny firmie FIH Mobile za $350 milionów, to wciąż produkuje urządzenia pod znaną nazwą.
 

 
Nokia 216 będzie na początku dostępna w Indiach za cenę $37. W urządzeniu zobaczymy 2,4-calowy ekran QVGA, aparaty 0,3 MPx z przodu i z tyłu, system operacyjny Series 30, przeglądarkę Opera mini, wejście 3,5 mm. Na powyższym filmie możecie obejrzeć krótką prezentację telefonu.
 
Nie wiadomo czy urządzenie będzie dostępne w Europie. Jednak nie tego się spodziewaliśmy… Wciąż czekamy na smartfon pochodzący od tej już „niepodległej części” Nokii.
 
źródło: theverge

Sprawdź najnowsze wpisy