ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

iPhone 7 VS Galaxy Note7 – który smartfon wygrał test prędkości?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
iphone7-note7

 
Z pewnością iPhone 7 i Galaxy Note7 to dwie gorące premiery tego roku. Producenci okupujący pierwsze i drugie miejsce zdobywają swoimi flagowcami serca wielu użytkowników na świecie. Samsung specjalnie po raz kolejny wypuścił Note’a 7 miesiąc wcześniej przed iPhonem 7, aby odebrać część klientów firmie z Cupertino. Jak już dzisiaj wspominałem, nie wyszło to firmie na dobre… Pomijając wpadkę Koreańczyków, wielu fanów nowych technologii dyskutuje, który smartfon jest „lepszy”.
 
W odpowiedzi na to pytanie, a także na inne – „które z tych urządzeń kupić?” być może pomoże test prędkości dwóch urządzeń. Na kanale YouTube PhoneBuff możemy zobaczyć kolejny egzamin – tym razem właśnie z udziałem Note’a 7 i iPhone’a 7. Na filmie obejrzycie, który smartfon szybciej otworzy aplikacje w odpowiedniej kolejności. Za ostatecznym rezultatem z pewnością stoją procesory producentów: A10 od Apple i Exynos 8890 od Samsunga oraz ilość RAMu (2 GB w iPhonie 7 vs 4 GB w Note7). Również system operacyjny ma tu duże znaczenie, a jak wiadomo Android do najlżejszych nie należy.
 

 
Nie będę psuł Wam zabawy i nie napiszę, który flagowiec wygrał. Sami obejrzyjcie powyższe wideo i oceńcie wynik testu. Ciekaw jestem Waszych opinii na temat finalnego rezultatu.
 
źródło: theverge

Sprawdź najnowsze wpisy