ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Apollo Lite vs Meizu Pro 6 – bliźniaczy design? + PYTANIA do recenzji

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
vernee-apollo-lite-grey

Apollo Lite jest smartfonem produkcji Vernee, młodej chińskiej firmy, której celem jest stworzenie urządzeń w przystępnej cenie, lecz z o wiele droższym, na pierwszy rzut oka, designem. Pro 6 pochodzi natomiast ze stajni Meizu i jest to flagowy model na rok 2016. Czy średnią półkę możemy śmiało porównać wysoką?

Apollo Lite został wykonany z cynkowo-tytanowego stopu. Zamknięty w obudowie unibody smartfon ma być odporny na korozję, konsekwencje potu czy deszczu. Dodatkowo proces anodowania powinien zapewnić pewny chwyt oraz brak odcisków palców na obudowie. Vernee dumne jest też ze swojego prostokątnego designu złagodzonego zaokrąglonymi rogami, które dodają smartfonowi uroku. Krawędzie natomiast zostały ścięte pod kątem 30 stopni. Na ekranie znajduje się ekran 2.5D zabezpieczony szkłem Corning Gorilla Glass 3.

Również Meizu Pro 6 został wykonany w podobny sposób. Podzespoły zostały umieszczone w nierozbieralnej obudowie typu unibody wykonanej z metalu – 98% całej powierzchni to właśnie metal. Wyświetlacz również został pokryty szkłem Gorilla Glass trzeciej generacji.

Oczywiście to Vernee jako drugie pojawiło się ze swoim Apollo Lite. Meizu Pro 6 stanowiło zatem inspirację do jego stworzenia. Podobnie zresztą jak iPhone 7 stał się wzorem dla modelu Mars. Podobieństwo widać na zdjęciach – maskownice umieszczone na dolnej krawędzi, podobne wygięcie obudowy czy rozmieszczenie klawiszy blokady oraz głośności na tym samym boku. Różnica jest widoczna jednak w cenie. Polityka Vernee zdaje się być jasna – smartfony wyglądające jak z półki premium, posiadające przyciągające parametry, lecz kosztujące znacznie mniej. Pomiędzy Meizu Pro 6 a Vernee Apollo Lite jest przecież ponad 1oo dolarów różnicy na korzyść tego drugiego.

Apollo Lite znajduje się już w moim posiadaniu i wkrótce pojawi się jego recenzja. Jeśli interesuje Was konkretny aspekt urządzenia, śmiało pytajcie w komentarzach! Zdradzę już teraz, że skaner linii papilarnych działa całkiem nieźle (poprawiono to, co w modelu Thor płatało figle), a sam smartfon rzeczywiście dobrze leży w dłoni. Nie ma jednak róży bez kolców. Mimo wszystko, jeśli szukaliście okazji na Vernee Apollo Lite to akurat w sklepie Gearbest jest dobra oferta – 199 dolarów. Wspominałem o nim w moim poradniku zakupowym, jest to w pełni sprawdzone miejsce.

źródło: informacja prasowa, własne

Sprawdź najnowsze wpisy