Ten smartfon nie umrze NIGDY. Android Nougat odpalony na HTC HD2!

Newsy

htc_hd2lollipop-970-80

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Ale ten czas leci, co? Zaprezentowany w 2009 roku HTC HD2 to jeden z najbardziej udanych smartfonów tajwańskiej firmy. Pierwotnie pracujący na systemie Windows Mobile, HD2 dał się polubić nie tylko użytkownikom, ale przede wszystkim deweloperom. Kilka razy informowaliśmy Was o tym, że HTC HD2 został ponownie „wskrzeszony”, i jak widać, ten sen cały czas trwa. Był Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow… więc teraz przyszła pora na Nougata! Tak, magicy z XDA-Developers przeportowali na leciwego HTC HD2 najnowszą odsłonę Zielonego Robota!
 

Autorem projektu jest użytkownik macs18max z forum XDA. Oczywiście na początku trzeba zaznaczyć, że jest to sztuka dla sztuki, gdyż funkcjonalność tego systemu na smartfonie z kilkuletnimi podzespołami jest po prostu ograniczona. Mimo wszystko, najnowsza odsłona CyanogenMod 14 w wersji beta odpalona na HD2 to niemałe osiągnięcie, wszak HTC w modelu Leo przeznaczyło do dyspozycji użytkownika jedynie 448 MB RAM! Jak ogłosił sam autor, jedynie dźwięk i Wi-Fi pracują prawidłowo. Więcej problemów jest z ekranem – ponoć nie zawsze działa poprawnie.

 

htc-hd2-nougat-hero
 

Jak więc widzicie, odpalenie najnowszego Androida na siedmioletnim smartfonie wcale nie jest niemożliwe. Mimo iż na co dzień HTC HD2 z Nougatem jest bezużyteczny, to dobrze wiedzieć, że wciąż są zapaleńcy, którzy nie dają za wygraną… w końcu Google uznałoby to za niemożliwe. Więcej informacji na temat portu Nougata na HD2 znajdziecie TUTAJ.

 

Źródło: pocketnow


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x