htc_hd2lollipop-970-80

 

Ale ten czas leci, co? Zaprezentowany w 2009 roku HTC HD2 to jeden z najbardziej udanych smartfonów tajwańskiej firmy. Pierwotnie pracujący na systemie Windows Mobile, HD2 dał się polubić nie tylko użytkownikom, ale przede wszystkim deweloperom. Kilka razy informowaliśmy Was o tym, że HTC HD2 został ponownie „wskrzeszony”, i jak widać, ten sen cały czas trwa. Był Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow… więc teraz przyszła pora na Nougata! Tak, magicy z XDA-Developers przeportowali na leciwego HTC HD2 najnowszą odsłonę Zielonego Robota!
 

Autorem projektu jest użytkownik macs18max z forum XDA. Oczywiście na początku trzeba zaznaczyć, że jest to sztuka dla sztuki, gdyż funkcjonalność tego systemu na smartfonie z kilkuletnimi podzespołami jest po prostu ograniczona. Mimo wszystko, najnowsza odsłona CyanogenMod 14 w wersji beta odpalona na HD2 to niemałe osiągnięcie, wszak HTC w modelu Leo przeznaczyło do dyspozycji użytkownika jedynie 448 MB RAM! Jak ogłosił sam autor, jedynie dźwięk i Wi-Fi pracują prawidłowo. Więcej problemów jest z ekranem – ponoć nie zawsze działa poprawnie.

 

htc-hd2-nougat-hero
 

Jak więc widzicie, odpalenie najnowszego Androida na siedmioletnim smartfonie wcale nie jest niemożliwe. Mimo iż na co dzień HTC HD2 z Nougatem jest bezużyteczny, to dobrze wiedzieć, że wciąż są zapaleńcy, którzy nie dają za wygraną… w końcu Google uznałoby to za niemożliwe. Więcej informacji na temat portu Nougata na HD2 znajdziecie TUTAJ.

 

Źródło: pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.