google-pixel4363566435

 

Wiadomo już, że Google zamierza skończyć z linią Nexus i nowe modele z „czystym” Androidem na pokładzie (oraz szybkimi aktualizacjami przez okres około 2 lat) będą nosiły nazwy Pixel oraz Pixel XL. (Zanim pojawiły się informacje o Sailfish S1 i Marlin M1 przypuszczałem, że być może nowe referencyjne smartfony zostaną nazwane kolejno Nexus 5Y oraz Nexus 6Q). Na temat wyglądu tego pierwszego, mniejszego telefonu wiemy już nieco więcej niż jego większej wersji. Teraz pojawiają się kolejne nieoficjalne obrazy sugerujące, jak nadchodzący flagowiec z większym ekranem i bardziej pojemną baterią będzie najpewniej wyglądał.

 

 

W internecie pojawiło się niedawno dość niewyraźne zdjęcie przedstawiające rzekomo większy model najnowszego flagowego smartfona wyprodukowanego przez HTC we współpracy z firmą z Mountain View. Na podstawie tej fotografii pewien użytkownik reddita wykonał i udostępnił grafikę, która przedstawia domniemaną bryłę telefonu z przodu. Wydaje się, że telefon będzie miał dość cienkie ramki wokół wyświetlacza. Bryła jest bardzo estetyczna i moim zdaniem wygląda bardzo ładnie. Podoba mi się też równa odległość ekranu od krawędzi urządzenia z góry i z dołu.

 

Na reddicie pojawiły się także informacje na temat przypuszczalnych rozmiarów ekranu tegorocznego większego „Nexusa”. Poniżej możecie zobaczyć, jakie są prawdopodobne wartości.

 

size-pixel-xl

 

Informacji tych nie należy jednak brać w 100% na poważnie, gdyż są to jedynie nieoficjalne plotki, a ponadto mogą one dotyczyć prototypów urządzeń, a nie ich finalnych modeli. Niemniej jednak zdecydowanie jest na co czekać. Miejmy również nadzieję, że Pixel i Pixel XL będą telefonami wodoszczelnymi.

 

Ale to jeszcze nie koniec informacji na temat najnowszych smartfonów z „czyściutkim” Androidem. Na Twitterze udostępniono grafikę, na której możemy zobaczyć małą zmianę w kwestii wyglądu paska nawigacji, który pojawia się w najnowszych testowych wersjach Android 7.1. Przycisk „Home” nawiązuje teraz do ikonki Pixel Launchera, o którym pisaliśmy już wcześniej.

 

Pixel Home button

 

Źródło: Phone Arena / Reddit / Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl