gmail-wallpapers-10

 

Jeden z najbardziej popularnych klientów poczty e-mail, czyli Gmail, zostanie wkrótce wzbogacony przez Google o kilka ulepszeń. Ulepszeń, które powinny pojawić się już dawno. Cóż, jak to mówią – lepiej późno niż wcale.
 

Najwięcej korzyści odczują użytkownicy urządzeń mobilnych. Jak wiemy, e-maile odbierane za pośrednictwem aplikacji Gmail były formatowane z myślą o wersji desktopowej, dlatego też czytanie ich za pośrednictwem smartfona nie miało nic wspólnego z komfortem. Teraz ma się to zmienić.

 

gmail
 

Kolejną dobrą nowinką będzie większe wsparcie dla Responsive Design, co oczywiście ma się odbić na wyświetlaniu wiadomości na ekranach o różnej wielkości – wliczając w to smartfony. Google wspomniało też, że nawigacja po aplikacji zostanie uproszczona, a mają to w szczególności odczuć osoby posiadające urządzenia z mniejszymi ekranami.

 

gmail1
 

Ponadto, Google dodało kilka opcji personalizacji aplikacji, w tym zmianę stylów – ich szerokości, rotacji czy rozdzielczości. Najnowsza wersja Gmaila ma zostać wydana w ciągu najbliższych kilku tygodni.
 

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.