pokemon-go-coins

 
Pokemon Go podbiło sukcesywnie kolejne państwa od początku lipca tego roku. Początkowe dwa tygodnie startu aplikacji to istny szał wśród użytkowników smartfonów, którzy spędzali wiele godzin na łapaniu sympatycznych stworków. Jednak wraz z upływem czasu, ich liczba zmalała nawet o kilkanaście milionów. Mimo to, Pokemon Go to z pewnością gra roku, jeśli nie kilku ostatnich lat.
 
pokemon-go-wykres
 
Ciekaw jestem czy wśród Was znajdą się osoby, które kupowały „pokemonową walutę” w grze za prawdziwe pieniądze. Według najnowszych statystyk, takich ludzi najwięcej było w okresie startu gry. Od tego czasu Pokemon Go straciło aż 79% użytkowników, którzy dokonywali płatności w aplikacji. Warto dodać, że w ciągu dwóch tygodni od startu Pokemon Go, zarabiało więcej niż wszystkie inne mobilne gry razem wzięte! Pomimo tego spadku, tytuł od Niantic to wciąż bardzo dobrze zarabiający produkt.
 
pokemon-go-wykres2
 
Inna grafika pokazuje poziom środków pieniężnych wydawanych przez użytkowników we wszystkich grach mobilnych w odniesieniu do momentu wydania Pokemon Go. W tym momencie linia, wróciła do punktu sprzed premiery aplikacji. Zastanawiające jest ilu graczy wróci i jak zmienią się wykresy w momencie pojawienia się nowej generacji pokemonów…
 
źródło: forbes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.