Android Nougat i najnowszy CM dla Xiaomi Redmi Note 3!

Kamil Lewicki Newsy 2016-09-12

xiaomi nougat

O tym, że istnieje duża scena modderska wiemy nie od dziś. Jak również i to, że wsparcie dla urządzeń Xiaomi jest niesamowite – cotygodniowe aktualizacje ROMów pozbawionych chińskich dodatków. Czasami jednak Internet potrafi zaskoczyć jeszcze bardziej i zaoferować coś, czego się nie spodziewano – najnowszego CyanogenModa oraz najświeższego Androida dla modelu z… średniej półki!

 

Xiaomi Redmi Note 3 jest jednym z najpopularniejszych modeli chińskiego producenta. Cechuje go przynależność do średniej półki cenowej, a swój sukces zawdzięcza całkiem niezłym parametrom technicznym. Co jednak istotne, urządzenie te znajdziemy na rynku w dwóch wersjach – jedną pracującą na MediaTeku, drugą zaś na Snapdragonie. My zajmiemy się tą ostatnią, gdyż to właśnie na nią pojawił się CyanogenMod 14 oparty na Androidzie 7.0 Nougat.

 

Za pracę nad ROMem odpowiedzialny jest użytkownik forum xda-developers, Santhosh M. Jak na razie jest to wersja alpha, więc pewne rzeczy będą nie działać – wśród nich nagrywanie wideo czy robienie zdjęć (w niektórych egzemplarzach). Działają natomiast Wi-Fi, Bluetooth, Audio, GPS czy skaner linii papilarnych.

 

Chętni pełną instrukcję oraz informacje dotyczące ROMu znajdą TUTAJ. Być może trzeba zrezygnować z MIUI, lecz coś za coś. CM również nie jest zły. Wystarczy tylko poczekać na dopracowanie systemu. A może i wydania na pozostałe modele?

 

Sprawdźcie również listę modeli z nieoficjalnym wsparciem, jaką przygotował dla Was Łukasz.

 

źródło: xda-developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x