Surfuj po Android Market na swoim PC

3 minuty czytania
Komentarze

Wiele stron internetowych umożliwia przeglądanie zasobów Android Market, lecz tylko kilka z nich prowadzi i udostępnia statystki dotyczące ściągnieć i odinstalowań progrmów. Ponad 9,000 aplikacji zostaje każdego miesiąca umieszczonych w AM, a około 1/3 z nich jest bezwartościowa. 6,000 aplikacji miesięcznie to około na 200 dzień, które teoretycznie powinniśmy zainstalować i przetestować, żeby je poznać. 

Istnieje jednak wyjście z tej niemiłej sytuacji… są to strony internetowe, które pomagają nam podzielić na aplikacje na wartościowe i mniej wartościowe. Poniżej prezentujemy trzy z nich, które naszym zdaniem prezentują się najlepiej: 

1. AppAware 

AppAware to najprostsza i pierwsza strona na tej liście. Dostępna jest z poziomu telefonu komórkowego, jak i  komputera, w obu przypadkach statystki będą aktualne. Jeśli którykolwiek z użytkowników AppAware zainstaluje, zaktualizuje lub usunie aplikacje, informacja zostanie przesłana na serwer strony i opublikowana w zbiorowej statystyce. Jeśli zechcemy, nasze działanie wyświetli się automatycznie jako ogłoszenie Tweetera, to czego dokonaliśmy zostanie również dokładnie określone (instalacja, odinstalowanie, aktualizacja) i dodane do wyniku ogólnego.

Warto często sprawdzać godzinny raport, pokazujący zainteresowanie najnowszymi aplikacjami, aby wiedzieć co warto ściągnąć, a czego nie warto. 

Ciekawym porównaniem aplikacji jest udostępniony na stronie ranking „Featured apps„, w którym aplikacje indeksowane są na podstawie różnicy ilości pobrań względem ilości usunięć danego oprogramowania.

Plusy:
 sortowanie wg popularności programu dla danego sprzętu/obszaru świata, statystyka „na żywo”, integracja z Tweeterem, kody QR umieszczone na stronie. 

Minusy:
brak szczegółów dotyczących aplikacji, brak możliwości okresowego wyłączenia śledzenia działań użytkownika, brak wyszukiwarki.

2. aTrackDog 

Podobnie jak poprzednik, pobiera informacje dotyczące ruchów w Android Market. Przesłane informacje wykorzystywane są do sporządzenia listy najbardziej popularnych aplikacji według kategorii, czasu, oraz ceny (niestety, w tym przypadku będzie bezużyteczna dla Polski). Dane umieszczone na stronie pozwalają na tworzenie interesujących rankingów takich jak „Top 100 ostatniego miesiąca”, albo „Najpopularniejsze płatne gry”. aTrackDog pokazuje także wersje poszczególnych programów. Pod większością programów, możemy znaleźć recenzje, co znacznie zmniejszy ryzyko zainstalowania czegoś niepotrzebnego.

Plusy:
zaawansowane wyszukiwanie, recenzje aplikacji, możliwość użycia filtrów, śledzenie ostatnich wersji programów oraz aplikacji poza-marketowych, ściąganie wersji beta ze stron programistów, umożliwia wysyłanie listy applikacji znajomym.

Minusy:
reklamy, brak kodów QR, brak statystyk „na żywo”, niektóre wyniki wyświetlane są po Chińsku, 

3. AndroLib 

AndroLib jest godnym zauważenia konkurentem dla wyżej wymienionych stron, prowadzi statystki, których nikt inny nie prowadzi. Jego „Top of the day” ujawnia nieco dzwine programy.

Aplikacje są sortowane według wyświetleń strony, całość jest aktualizowana raz dziennie. Jako że strona nie bazuje na statystykach Android Market, lecz na swoich własnych, niejednokrotnie daje to nieco dziwne rezultaty. Apliakcje nie zawsze mogą być wartościowe, ale czesto bywają zajmujące (Night Vision Goggles).

Plusy :
szczegółowe opisy produktów, codzienna aktualizacja, wyświetla rekomendacje dla aplikacji.

Minusy:
brak wersji mobilnej, tylko dzienna statystyka. 
źródło: androidandme.com 

Motyw