Strona internetowa Android Market jest dość uboga w porównaniu do potężnego Marketu dostępnego bezpośrednio z telefonu. Większość z nas pewnie szukała na stronie opcji wyszukiwania aplikacji, co wydaje się być podstawową funkcją. Przeglądanie wszystkich aplikacji na stronie, byłoby dużo wygodniejsze niż korzystanie z małego ekranu telefonu. Niestety znajdziemy tam tylko informacje o najpopularniejszych aplikacjach.

Ostatnio pojawiły się na niej delikatne zmiany. Przeglądanie stało się wygodniejsze, a aplikacji jest trochę więcej. Nie daje nam to jeszcze możliwości poszukiwania korzystając z komputera, ale możemy przeglądać aplikacje prezentowane w trzech kategoriach:

  • Rekomendowane (Featured)
  • Najlepsze darmowe (Top Free)
  • Najlepsze płatne (Top Paid)

Każda aplikacja opatrzona została opisem oraz zrzutami ekranu. Miejmy nadzieję, że te niewielkie zmiany oznaczają, że Google widzi sens rozwoju webowej wersji Marketu i wkrótce będziemy mogli przeglądać coraz więcej aplikacji. Na pewno rozwój serwisów typu AndroLib czy Cyrket, o których pisaliśmy wcześniej, ukazuje potrzebę przeszukiwania Marketu za pomocą PC.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Starski