Grafika w smartfonach wejdzie na znacznie wyższy poziom? Samsung rozmawia z Nvidią i AMD

Łukasz Pająk Newsy 10-09-2016

samsung-amd-nvidia-gpu-grafika

 

Dzisiejsze smartfony to jedne z najszybciej rozwijających się urządzeń elektronicznych na świecie. Ich moc obliczeniowa pozwala już na naprawdę wiele, ale to jeszcze może się zmienić. Inteligentne telefony komórkowe łączą wiele urządzeń w jedno i niedługo być może także konsole.

 

Jednak zanim do tego dojdzie to jeszcze minie wiele czasu, chociaż Samsung chce coś w tym kierunku zmienić. Koreańskie układy spod marki Exynos to naprawdę potężne jednostki, ale ewidentnie ich największą wadą są jednostki graficzne. Technologie ARM w postaci Mali przegrywają z propozycjami stosowanymi przez Qualcomma, a więc Adreno. Jednak Samsung chce to zmienić i jak podaje SamMobile to niedługo może mieć to miejsce. Obecnie trwają rozmowy z Nvidią oraz AMD. Jak doskonale wiemy, układy Tegra doskonale sprawdzają się w grach, co też zasługa marketingu samego producenta – wystarczy zobaczyć jakie unikalne tytuły znajdują się w bibliotece dla Shielda. Mimo wszystko wróćmy do Samsunga, który ma szansę teraz porzucić Mali na rzecz autorskich układów od Nvidii lub AMD – plotki są bliższe temu pierwszemu gigantowi.

 

Tym samym Exynosy mogą sporo zyskać i zostawić porównywalne dzisiaj Snapdragony w tyle. Jednak czy tak się rzeczywiście stanie to należy jeszcze poczekać na oficjalne dane. Najprawdopodobniej następca Exynosa 8890 jeszcze nie będzie bazował na grafice od Nvidii lub AMD, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x