ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S8 zaoferuje mniejsze pole wyboru

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
samsung galaxy s7 edge krawedz

Zakrzywione ekrany od Samsunga są hitem. Smartfony, w których zostały one umieszczone rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a wyniki sprzedażowe tylko nakręcają do zwiększenia produkcji. Wśród konkurencji również widać trend, by we flagowych urządzeniach stosować właśnie tego typu wyświetlacze. A jak to będzie w Galaxy S8?

Według najnowszych raportów, Samsung zamierza zrezygnować z wersji „flat” przy modelu Galaxy S8. Oznacza to, że do sprzedaży trafią wyłącznie wersje z obustronnie zakrzywionym ekranem. Jest to spowodowane nie tylko chęcią zysku, ale również widocznymi trendami – Samsung Galaxy S7 edge rozchodził się w mgnieniu oka podczas przedsprzedaży. Był rekordzistą, a swojego mniejszego brata zostawił daleko w tyle.

Nic więc dziwnego, że Samsung linię premium chce szczególnie wyróżnić. Już nawet teraz podczas premiery Galaxy Note7 zrezygnowano z wersji z płaskim ekranem. Doniesienia mówią również o rozmiarze następnego Galaxy. Model S8 oprócz tego, że pojawi się wyłącznie w zakrzywionej opcji to zaoferuje identyczne warianty przekątnych ekranu jak poprzednik – 5,1 oraz 5,5 cala. 

Czy to dobrze? Smartfony te z pewnością są ładniejsze. Mam tylko nadzieję, że Samsung nie zrezygnuje z programu Guard i w dalszym ciągu oferować będzie wymianę wyświetlacza. Bo niestety wygląd to jedno, a wytrwałość na upadki to drugie.

źródło: The Korea Herald

Sprawdź najnowsze wpisy