W zeszłym miesiącu HTC zaproponowało swoim użytkownikom wybór nazwy dla nowego smartphonu. Kandydatem była nazwa Wildfire. Dzisiaj firma HTC zaprezentowała nowy telefon. Jest to mniejsza wersja znanego nam w Polsce HTC Desire. Producent nie podał jeszcze dokładnej specyfikacji,. Poniżej oficjalna informacja prasowa oraz specyfikacja telefonu. Smartphone będzie dostępny w Europie i Azji w trzecim kwartale tego roku.

 

 

WARSZAWA, 17 maja 2010 r. – HTC Corporation, międzynarodowy producent smartfonów, zaprezentował HTC Wildfire™, nowy telefon z system Android
i innowacyjnym rozwiązaniem do obsługi najpopularniejszych serwisów społecznościowych. W HTC Wildfire, podobnie jak we wcześniej wprowadzonym na rynek HTC Desire, zastosowano innowacyjny interfejs HTC Sense.

„Serwisy społecznościowe oferują fora, z których korzysta ponad 400 milionów ludzi . Użytkownicy, których dużą część stanowią młodzi ludzie, aktywnie dzielą się spostrzeżeniami z przyjaciółmi korzystając z serwisów typu Facebook.” – powiedział Florian Seiche, Vice President, HTC EMEA. „HTC Wildfire umożliwi im także korzystanie z interfejsu HTC Sense. Dzięki temu intefejsowi różne formy komunikacji i interakcji są zgrupowane w jednym miejscu, zarówno wpisy na serwisach typu Facebook czy Twitter, a także wiadomości tekstowe, serwisy zdjęciowe i poczta elektroniczna. Użytkownik zawsze pozostaje w bliskim kontakcie z przyjaciółmi.”

HTC Wildfire, dzięki interfejsowi HTC Sense, ułatwia kontakt ze znajomymi i bliskimi wykorzystując proste, naturalne mechanizmy obsługi wymiany informacji. Za sprawą aplikacji HTC Friend Stream, która zbiera i wyświetla zawartość serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Flickr, nie ominie Cię żadna przyjemność. HTC Wildfire zapewni kontakt z przyjaciółmi poprzez wpisy serwisów, komentarze, zdjęcia i powiadomienia, niezależnie od tego, gdzie jesteś w danej chwili.

Każdy kontakt znajdujący się w książce adresowej HTC Wildfire zawiera historię komunikacji z daną osobą, w tym daty rozmów, najnowsze wiadomości tekstowe, e-maile i wpisy serwisów. Gdy zadzwoni osoba znajoma, telefon wyświetli jego zdjęcie umieszczone na Facebooku wraz ze statusem i informacją nt. zbliżających się urodzin.

Dzięki nowemu widgetowi dzielenia aplikacji, HTC Wildfire pozwala dzielić się informacjami o ciekawych programach przez email, wiadomość tekstową lub wpis serwisu społecznościowego. Twoi znajomi otrzymają link do aplikacji w sklepie Android Market i będą mogli ją pobrać na telefon jednym kliknięciem.

“Użytkownicy potrzebują lepszego sposobu wyszukiwania przydatnych programów wśród dziesiątek tysięcy aplikacji dostępnych w Android Market. Nasze niezależne badania pokazały, że klienci szukają nie tylko najnowszych i najbardziej popularnych aplikacji używanych przez ich znajomych, ale potrzebują także mechanizmów, które pozwolą im szybko je odnaleźć i pobrać. Po raz pierwszy, dzięki telefonowi HTC Wildfire, użytkownicy mogą polecać najnowsze i najlepsze programy swoim znajomym. Teraz dużo łatwiej będzie wyszukiwać programy
i informować o nich przyjaciół.” – powiedział Florian Seiche.

 

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Podstawowe dane:
System Android 2.1
Nakładka na system 
Procesor 528 MHz
Częstotliwości 850/900/1800/1900
Szerokość (mm) 60,4
Wysokość (mm) 106,75
Grubość (mm) 11,99

Wyświetlacz: 
Dotykowy   
Wielkość ekranu 3,2″ 
Rozdzielczość ekranu 320×240 
Technologia TFT-LCD 

Wiadomości:
MMS
EMS
Klient pocztowy email

Pamięć:
RAM 384 MB
ROM 512 MB
Karta pamięci 

Pozostałe:
GPS
aGPS
Akcelerometr
Czytnik plików typu Word, Excel, Power Point, PDF
Odtwarzanie mp3
Wspierane sprzętowo
formaty audio
AAC, AAC+, AMR-NB, MP3, WMA, WAV, AAC-LC, MIDI, OGG
Wspierane sprzętowo
formaty wideo
MP4, 3GP
Transmisja danych:
Bluetooth
WIFI
GPRS
EDGE
UMTS
HSDPA/HSUPA

Kamera:
Kamera 
Lampa błyskowa (flash) 
Autofocus 
Rozdzielczość (MPx) 5MPx
Kamera do videorozmów 
Nagrywanie filmów 

Akcesoria:
Zestaw słuchawkowy
Ładowarka
Ładowarka samochodowa
Kabel USB
Szmatka do czyszczenia
Inne

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Darski