ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

To już pewne. Używanie Samsunga Galaxy Note 7 w niektórych australijskich samolotach ZAKAZANE!

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
note-7

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że amerykańskie FAA zamierza wprowadzić zakaz wnoszenia Samsunga Galaxy Note 7 na pokład samolotów American Airlines. Nie minęła doba, a sieć obiegła informacja, że najnowszy flagowiec Samsunga już został zakazany… tyle, że w Australii!
 

Jak donosi Reuters, trzy australijskie linie lotnicze zakazały używania Samsunga Galaxy Note 7 na pokładach swoich samolotów. Nie oznacza to jednak, że Note’a 7 nie będzie można wnieść ze sobą w ogóle. Jak donosi raport, jeśli pasażer będzie chciał zabrać ze sobą wspomnianego Samsunga, zmuszony zostanie do jego wyłączenia. Oczywiście zakazane zostało także ładowanie urządzenia. Restrykcje obowiązywać mają przez cały czas trwania lotu.

Australijskie linie lotnicze podjęły ten krok prawdopodobnie w następstwie ostatniego epizodu, kiedy to Samsung Galaxy Note 7 zapalił się w pokoju hotelowym powodując tym samym niecałe 2 tysiące dolarów strat. My przypominamy, że Samsung gwarantuje wymianę wadliwych egzemplarzy na nowe, a od 12 września dostępna będzie także opcja zamiany Note’a 7 na Galaxy S7 Edge – o czym pisaliśmy dla Was tutaj.
 

Źródło: androidcentral

Sprawdź najnowsze wpisy