pokemon-go-apple-watch

 
Wiele stron internetowych zajmujących się nowinkami technologicznymi wieszczy, że Pokemon Go już się skończyło. Swoje wnioski autorzy wysnuwają z uwagi na fakt, iż gra straciła kilkanaście milionów aktywnych użytkowników dziennie. Niby to dużo, ale z drugiej strony w pokemony gra wciąż każdego dnia około 30 mln ludzi, a są też tacy, którzy otwierają aplikację raz na kilka dób.
 
Do tej pory Pokemon Go zostało pobrane 500 mln razy, a gracze przeszli ponad 4,6 mld kilometrów, co jest niesamowitym wynikiem. Niantic już szykuje kolejne aktualizacje, żeby zachęcić graczy do dalszej zabawy. To jednak nie koniec nowości dotyczących sympatycznych stworków. 16 września dostępny będzie w sklepach Pokemon Go Plus, specjalny gadżet informujący nas np. o pojawieniu się pokemonów obok nas lub o pobliskim PokeStopie.
 
Sukces aplikacji z pewnością dostrzegło Apple, które w czasie swojej konferencji zaplanowało wystąpienie przedstawicieli firmy Niantic. Poinformowali oni o tym, że Pokemon Go pojawi się na Apple Watch’u w formie aplikacji wspomagającej grę. Dzięki temu na zegarku będziemy mogli zebrać przedmioty z PokeStopa, zobaczyć pokemony w pobliżu lub sprawdzić co nam się wykluła z jajka. Dokładny termin premiery apki nie jest jeszcze znany. Spółka zapewnia jednak, że stanie się to jeszcze w tym roku.
 
źródło: phonearena, gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.