zakupy-2

Kojarzycie Aliexpress? Ach, o czym ja piszę! Powinienem raczej zapytać czy pamiętacie jeszcze o istnieniu Allegro… Niemniej bohaterem wpisu będzie właśnie ten zagraniczny, niezwykle popularny ostatnimi czasy portal aukcyjny, który coraz szerzej otwiera się na polskich zakupoholików. Niebawem jednak możemy doczekać się małej rewolucji. Bowiem Alibaba bardzo polubiła nasz kraj.

 

Podczas targów IFA 2016 Dawid Długosz zdobył informacje, które ucieszą fanów zakupów na Aliexpressie. Podobno w przyszłym roku Alibaba ma zamiar wejść do Polski ze sklepem Aliexpress i otworzyć u nas własne biuro. Do takiej decyzji przyczyniła się z pewnością olbrzymia popularność serwisu w naszym kraju i zalew zamówień. Były chwile, w której urzędy celne nie wyrabiały z przyjmowaniem paczek, co znacząco wydłużało ich czas podróży.

 

Alibaba już jest u naszych zachodnich sąsiadów – Niemców (tych bliższych) i Holendrów (tych bardzo dalekich) – są one traktowane jako rynki Zachodnie. Polska natomiast ma być ważnym punktem w Europie Wschodniej.

 

źródło: Komputer Świat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.