samsung galaxy note7 note 7 grafika prasowa

 

Według szacunków analityków Bloomberga, firma Samsung może wydać nawet 1 miliard dolarów, aby zastąpić wszystkie 2,5 miliona Note’ów 7 wysłanych do kupców w ciągu dwóch tygodni, odkąd telefony pojawiły się w sprzedaży. Podejrzewa się, że jedno na 24 urządzeń jest potencjalnie narażone na eksplozję bądź zapalenie się podczas ładowania wadliwej baterii. Opierając się na analizie, szkody finansowe dla spółki będą stanowiły najprawdopodobniej 5% ich tegorocznego przewidywanego dochodu netto wynoszącego 20,6 miliardów dolarów.

 

Niestety, wycofanie ze sprzedaży i opóźnienie w dystrybucji nowych, ponownie sprawdzonych, bezpiecznych jednostek najnowszego flagowca Samsunga prawdopodobnie ułatwi nadchodzącemu na dniach rywalowi, czyli iPhone’owi 7 wejście na rynek. Chociaż Galaxy Note7 zebrał pozytywne recenzje, a działania marketingowe Samsunga były prowadzone na dużą skalę, jak również zebrało się naprawdę wielu chętnych na zakup najnowszego telefonu, to niestety teraz firmie będzie niezbyt łatwo podtrzymać swoją reputację przez ostatnie informacje o eksplodujących bateriach. Palący problem południowokoreańskiej firmy z pewnością będzie miał jakiś wpływ na sprzedaż najnowszego smartfona oraz wizerunek całego przedsiębiorstwa. Użytkownicy Samsungów na pewno są zawiedzeni ostatnimi informacjami i już nie tak chętnie sięgną po najnowsze telefony oferowane przez tę korporację. A czy Wy kupiliście lub wymieniacie swojego Samsunga Galaxy Note7?

 

Źródło: Bloomberg

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl