Co o Tobie mówi posiadany smartfon?

Newsy

smartphones

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Ile można powiedzieć na temat Twojej osobowości na podstawie posiadanego przez Ciebie smartfona? Według badań uniwersyteckich, całkiem sporo. Badacze z University of Lincoln odkryli, że ludzie, którzy kupują telefony z systemem operacyjnym od Google’a (czyli z Androidem) są ponoć postrzegane jako bardziej uczciwe i skromne niż ci, którzy wybierają smartfony od firmy Apple. Heater Shaw, wraz z kolegami z wydziału psychologii przeprowadziła dwa badania wśród użytkowników iPhone’ów oraz urządzeń z systemem Android.

 

Podczas pierwszego z nich 240 uczestników zostało poproszonych o wypełnienie kwestionariusza na temat cech, jakie kojarzą im się z użytkownikami każdej marki smartfonów. Okazało się, że użytkownicy Androida byli postrzegani rzekomo jako osoby bardziej pokorne, łagodniejsze i bardziej otwarte na innych, a także mniej ekstrawertyczne niż użytkownicy iPhone’ów.

 

Drugie badanie polegało na sprawdzeniu cech osobowościowych ponad 500 użytkowników smartfonów. Osoby korzystające z Androida okazały się podobno bardziej szczere i skromne.

 

Kobieta, która przeprowadziła badania twierdzi, że dostarcza ono informacji na temat różnic osobowościowych pomiędzy różnymi typami użytkowników smartfonów. Według niej, wybór telefonu to podstawowy poziom personalizacji mobilnego urządzenia i może powiedzieć nam wiele o jego posiadaczu. A może Wy macie jakieś spostrzeżenia na temat znajomych korzystających z telefonów z konkretnymi systemami? Dajcie znać w komentarzach.

 

Źródło: Sky News






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x