smartphones

 

Ile można powiedzieć na temat Twojej osobowości na podstawie posiadanego przez Ciebie smartfona? Według badań uniwersyteckich, całkiem sporo. Badacze z University of Lincoln odkryli, że ludzie, którzy kupują telefony z systemem operacyjnym od Google’a (czyli z Androidem) są ponoć postrzegane jako bardziej uczciwe i skromne niż ci, którzy wybierają smartfony od firmy Apple. Heater Shaw, wraz z kolegami z wydziału psychologii przeprowadziła dwa badania wśród użytkowników iPhone’ów oraz urządzeń z systemem Android.

 

Podczas pierwszego z nich 240 uczestników zostało poproszonych o wypełnienie kwestionariusza na temat cech, jakie kojarzą im się z użytkownikami każdej marki smartfonów. Okazało się, że użytkownicy Androida byli postrzegani rzekomo jako osoby bardziej pokorne, łagodniejsze i bardziej otwarte na innych, a także mniej ekstrawertyczne niż użytkownicy iPhone’ów.

 

Drugie badanie polegało na sprawdzeniu cech osobowościowych ponad 500 użytkowników smartfonów. Osoby korzystające z Androida okazały się podobno bardziej szczere i skromne.

 

Kobieta, która przeprowadziła badania twierdzi, że dostarcza ono informacji na temat różnic osobowościowych pomiędzy różnymi typami użytkowników smartfonów. Według niej, wybór telefonu to podstawowy poziom personalizacji mobilnego urządzenia i może powiedzieć nam wiele o jego posiadaczu. A może Wy macie jakieś spostrzeżenia na temat znajomych korzystających z telefonów z konkretnymi systemami? Dajcie znać w komentarzach.

 

Źródło: Sky News

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl