Samsung Galaxy smartfon design

 

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że firma Samsung zamierza rozpocząć dystrybucję telefonów refabrykowanych (ang. refubrished). Oferta pojawiła się właśnie na stronie internetowej południowokoreańskiej firmy. Można tam już teraz zamówić wybrane przez siebie urządzenie, które jest certyfikowane przez Samsunga. Ceny są niższe od regularnych zwykle o około 200 dolarów (czyli w przeliczeniu mniej więcej 800 złotych). Oferowany sprzęt nie jest jednak stuprocentowo fabrycznie nowy, a jedynie odnowiony przez inżynierów przedsiębiorstwa. Producent udziela 12-miesięcznej gwarancji, a wysyłka jest bezpłatna. Zestawy zawierają nowe słuchawki (chociaż nie zawsze, na stronie pojawia się gwiazdka) i ładowarki. Warunki rocznej gwarancji są takie same jak standardowej, spotykanej przy urządzeniach prosto z salonu. Jakie będzie zainteresowanie nową ofertą, przekonamy się już niebawem.

 

Na stronie możemy spotkać różne modele z drugiej ręki wliczając Samsunga Galaxy Note 3, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 edge czy Galaxy Note 4. Można również kupić kilka używanych tabletów od południowokoreańskiej korporacji. Warto dodać, że urządzenia te pochodzą z amerykańskich sieci komórkowych. Lista nie zawiera najnowszych telefonów, takich jak Galaxy S7 oraz Galaxy Note 5 i, co oczywiste, Note7.

 

Na razie używane i odnowione, certyfikowane urządzenia są dostępne jedynie w USA. Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy takie refabrykowane urządzenia będą dostępne na innych rynkach. Chcielibyście, aby taka oferta była dostępna również w naszym kraju? Skusilibyście się na „secondhandowego” smartfona?

 

Źródło: Samsung US

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl