[IFA2016] Masz dość wielkich smartfonów? Zainteresuje Cię piękny ZTE Axon 7 mini, który trafi do Polski!

mm Paweł Bilski Newsy 2016-09-02

axon mini

W dniu wczorajszym podczas targów IFA w Berlinie, Chińczycy zaprezentowali światu swój najnowszy smartfon – ZTE Axon 7 Mini. Jest to najnowsza propozycja ZTE, na którą warto zwrócić uwagę. Nienaganna specyfikacja oraz design to nie wszystko. Najnowszy Axon ma być oficjalnie dostępny w naszym kraju!
 

Axon 7 Mini wyposażony został w 5,2 calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD. ZTE postanowiło więc nieco odejść od popularnych ostatnio trendów, prezentując smartfona z ekranem nieco mniejszym od dominujących w ostatnim czasie 5,5-calowców. Nowy smartfon ZTE powinien skusić całkiem spore grono osób – szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wielu zwolenników chińskiej firmy oddało by wiele za świetnie wyglądającego ZTE Axona 7, ale był on po prostu dla fanów zbyt duży.

Pod metalową obudową Axona 7 Mini kryje się procesor Qualcomm Snapdragon 617, którego wspiera 3 GB RAM. Dla użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy o karty microSD. Specyfikację uzupełnia 16 megapikselowy aparat, 8 Mpix kamerka przednia oraz akumulator o pojemności 2705 mAh (z funkcją szybkiego ładowania). Jego wymiary to: 147,5 x 71 x 7,8 mm, a poniżej zobaczyć możecie kilka zdjęć, na których Bartek trzyma w ręce właśnie ZTE Axon 7 Mini.

Co ciekawe, Polska będzie jednym z pierwszych krajów, w których ZTE Axon 7 Mini się pojawi. Premiery spodziewać mamy się jeszcze w tym miesiącu, niestety cena w naszym kraju nie została jeszcze ujawniona. Jeśli jesteście zainteresowani, naszykujcie już ok. 1300zł, bo bardzo możliwe, że taka będzie właśnie kwota docelowa (299 euro za granicą).

Jesteśmy na miejscu w Berlinie na IFA2016 i pod TYM linkiem znajdziecie wszelkie informacje związane z tym wydarzeniem.

Źródło: gizchina

  • Marek Błaszczyk

  Pominę subiektywną ocenę czy ekran 5,2″ jest duży czy mały. Faktem jest że wyposażony w identyczny wyświetlacz LG G2 jest o 9 mm niższy (przy praktycznie identycznej szerokości). Co gorsza, 5,5-calowy G3 także jest niższy od Axona 7 mini o ponad milimetr. Kompaktowy wygląd smartfona ZTE jest lekką iluzją – powstał dzięki martwym czarnym ramkom wzdłuż krótszych krawędzi ekranu (gdzieś w końcu trzeba było upchać super głośniki). Tak więc sugerowanie że tytułowy Axon jest niewielki pachnie lekką przesadą.

 • teges

  To żart?
  -Mały to poniżej 5″
  -Duży powyżej 5″
  -Za duży powyżej 5,5″

 • No jakbym chodził z 24″ czymś w kieszeni, to takie 5,2″ mógłbym nazwać „mini”.

 • Krzysztof Nowacki

  Niech może najpierw ZTE wypuści u nas normalnego Axona 7 a nie zaczyna od słabszej wersji. A wyświetlacz 5,2 cala to nie jest żadne „mini”.

 • beznadzieja za tą kasę, jakby to kosztowało z 600zł to może….tak to nuda i flaki z olejem

 • MarQ

  Europejska wersja Axona 7 ma potwornie zbugowany soft, może więc ZTE zajęło by się swoim – nomen omen flagowcem…

 • ElMar

  Mam 5,5″ telefon. Chyba zmienię sobie na taki mały, kompaktowy… 5,2″ w sam raz.
  😉

 • May Czos

  Masz dość wielkich, kup 5,2 cala…

 • @rtur

  Agrhghrrrr… Właśnie zakrztusiłem się kawą… 5,2 calowy smartfon z dopiskiem mini? Co dalej? 5,5 calowy Compact?

  • stark2991

   Mini w specyfikacji

  • mico11

   Ci Azjaci….

 • Lukasz Jelen

  mini 5,2″… ACHA.

  • Arcybiskup

   Aż mi się przypomniało jak chyba ze 2 lata temu wrzeszczałem (chyba na tym portalu) „Nazywać 4,7 cala MINI, chyba ich poje…” No to teraz dowalili 😛