[IFA2016] Przykładowe zdjęcia wykonane nowym Sony Xperia XZ

mm Kamil Lewicki Newsy 2016-09-01

sony_xperiax_compact_b

Na tegorocznych targach IFA w Berlinie Sony zaprezentowało dwa nowe modele smartfonów – Xperię XZ oraz kompaktowych rozmiarów Xperię X Compact. Na naszym portalu mogliście już zapoznać się ze specyfikacją urządzeń, a nawet poznać ich ceny w Polsce. Warto jednak przyjrzeć się jeszcze jednemu aspektowi. Jakości wykonywanych zdjęć!

Sony Xperia XZ wyposażona została w potężny aparat. Matryca wielkości 23 megapikseli z laserowym autofocusem oraz 5-stopniową stabilizacją obrazu znajduje się z tyłu urządzenia. Na froncie zaś producent zdecydował się umieścić 13-megapikselowy aparat.

Jak prezentują się zdjęcia wykonane aparatem głównym?

A jak wyglądają te same ujęcia w 8-megapikselowym obiektywie?

A selfie wychodzą właśnie tak (pozdrawiamy Bartka i Roberta!):

7184695212986149349-account_id=1

Jesteśmy na miejscu w Berlinie na IFA2016 i pod TYM linkiem znajdziecie wszelkie informacje związane z tym wydarzeniem.

źródło: Phone Arena (zdjęcia) • Detal i rozpiętość tonalna – jak we wszystkich średnich smartfonach – beznadziejna. Akceptowalne w kwestii dokumentacyjnej, ewentualnie pamiątkowo-sentymentalnej. Tak, wiem, to smartfon i cudów nie ma co oczekiwać, ale postępu to tu nie ma od wielu lat. Dopiero S7 coś tam lepszego pokazuje, ale prawdę mówiąc, taki poziom jakości, to powinien być już przynajmniej rok temu w średniej półce, a nie dopiero w 2016 w 2-3 flagowcach, na dodatek za cenę, za którą można kupić komputer i aparat jednocześnie.

 • May Czos

  Słabe zdjęcia, czasami widać ziarno, w oczy rzuca się mała szczegółowość spowodowana brakiem stabilizacji. Tak – brakiem stabilizacji. sony chwali się jakimś elektronicznym trikiem, ale to tylko do filmów. Żadna stabilizacja cyfrowa nie jest w stanie działać podczas robienia zdjęć.

  • Marx

   Ciekawe na jakiej podstawie te wnioski, bo zdjęcia są przeskalowane więc nie można wyciągać żadnych wniosków. A najlepsze selfie wielkości znaczka pocztowego…

   • May Czos

    Można otworzyć w pełnym rozmiarze. Jest jeszcze gorzej. Ładne kolory, ale zdjęcia słabe.