samsung gear s3

 

Dzisiaj południowokoreańska firma pokazała oficjalnie nowy gadżet z serii Gear S. Nowy smartwatch nazywa się Samsung Gear S3. Będzie on dostępny w dwóch wariantach – klasycznej oraz Frontier. Wersja Frontier ma być bardziej wytrzymała i przygotowana z myślą o osobach uprawiających sporty ekstremalne. Oba urządzenia posiadają 1,3-calowe wyświetlacze Super AMOLED i mają tarcze o średnicy 46 mm.  Nowe zegarki prezentują gamę 16 milionów kolorów (a nie tak jak ich poprzednik 8 milionów). Obsługują one także Always-On Display, nie rozładowując w tym czasie szybko baterii.

 

 

Gear S3 ma również pełne wsparcie dla Samsung Pay, ale to niestety raczej nie będzie przydatne w Polsce (przynajmniej na razie). W urządzeniach jest dostępne NFC. Będzie można również kupić wersje LTE obu wariantów smartwatchy. Każdy z nich posiada również normę IP68, a bryły są wykonane ze stali nierdzewnej, co jeszcze bardziej zwiększa ich wytrzymałość. Ekrany są chronione przez szkło Gorilla Glass SR+, podobno równie twarde jak szafir. Samsung pokazał również, że zegarki te będą odporne na ekstremalne temperatury – od mrozu po ciepło.

 

 

Różnica pomiędzy dwoma wersjami Gear S3 (Classic oraz Frontier) polega na tym, że ten „nieklasyczny” jest zegarkiem bardziej sportowym. Dostępny jest on w kolorze czarnym, natomiast klasyczny – w srebrnym. Mimo to oba zegarki są wykonane prawie z tych samych materiałów jeśli chodzi o trwałość.

 

 

Samsung Gear S3 Classic będzie dostępny w wersji Wi-Fi w cenie 300 $. Wersja LTE pojawi się później i jeszcze nie podano jej ceny.

 

Jesteśmy na miejscu w Berlinie na IFA2016 i w TYM miejscu znajdziecie wszelkie informacje związane z tym wydarzeniem.

 

źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl