Sony-Xperia-Z2-1

Targi IFA organizowane w Berlinie wystartują już w tym tygodniu. Nie zabraknie na nich największych producentów i ich konferencji, na których zaprezentują oni zbliżające urządzenia. Wśród ich znajdzie się Sony i miejmy nadzieję, że ujawni pełne oblicze modelu Xperia X Compact. Specyfikacja jest mocno zachęcająca.

 

Sony Xperia X Compact pojawiała się już we wcześniejszych wpisach. Nie do końca było wiadomo na początku, czego się spodziewać. Teraz otrzymujemy potwierdzenie z benchmarku, GFXBench. Na zrzucie ekranu możemy zapoznać się z parametrami nadchodzącego kompaktu od Sony. Wygląda na to, że urządzenie to będzie królować w kategorii smartfonów do 5 cali. A nawet może być konkurencją dla iPhone’a SE.

 

Co takiego japoński producent postanowił zamknąć w obudowie? Zacznijmy od 4,6-calowego ekranu o rozdzielczości Full HD. Jednostką napędzającą Xperię X Compact będzie Snapdragon 820 w towarzystwie 4 GB RAM. Użytkownik dostanie do dyspozycji 64 GB pamięci wewnętrznej, 16-megapikselową kamerkę główną z możliwością rejestrowania obrazu w 4K. Z przodu zaś znajdzie się 8-megapikselowa kamerka selfie.

 

xperia x compact gfxbench

 

Systemem operacyjnym będzie oczywiście Android 6.0.1 Marshmallow. Sony z pewnością jednak pokusi się w przyszłości o aktualizację urządzenia do wersji Nougat.

 

[Aktualizacja] Powyższa specyfikacja okazała się niestety błędna… Prawdopodobnie jest to zmieniony plik build.prop. Warto zatem spojrzeć na nią z przymrużeniem oka i poczekać na oficjalną prezentację na targach już za kilka dni.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.