ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Poznaliśmy prawdopodobne ceny Nexusów – czy to wciąż ta sama seria?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus cena sailfish marlin 2016

Najnowsze Nexusy już niedługo ujrzą światło dzienne. Bardzo lubiana rodzina urządzeń z roku na rok przechodzi pewną metamorfozę, co też wiele osób krytykuje. W takim razie przyjrzyjmy się kwotom, które przyjdzie potencjalnym konsumentom zostawić w sklepach za Sailfisha i Marlin.

Oczywiście należy pamiętać, że przedpremierowe informacje niekoniecznie muszą zgadzać się z rzeczywistymi danymi, które zaplanowało Google. Jednak przejdźmy do rzeczy. Pierwsza, dobra wiadomość – nie ma mowy o modelach z 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika, gdyż teraz minimum to 32 GB. Mimo wszystko ta informacja ma też drugą stronę medalu. Więcej przestrzeni na pliki to automatycznie wyższa cena za bazowy model. Tak oto za lepszy model (Marlin) przyjdzie nam zapłacić 599 dolarów, a za słabszy (Sailfish) 499 dolarów. Dużo? Jak na Nexusy to tak – już zeszłoroczne, minimalne podwyżki nie spodobały się konsumentom, a teraz ceny mają być wyższe o około 100 dolarów w porównaniu do Nexusów 5X i 6P z taką samą ilością wbudowanej pamięci. Tym samym zapomnijmy, że Google tworzy stosunkowo tanie smartfony, choć oczywiście wciąż powyższym kwotom daleko do cen ustalanych przez chociażby Samsunga.

Mimo wszystko Amerykanie mają asa w rękawie w postaci czystego systemu, który będzie możliwie najszybciej aktualizowany. Patrząc na ten fakt można być pewnym, że wielu chętnych przełknie wyższe ceny na rzecz oprogramowania prosto od Google.

źródło: nexusblog

Sprawdź najnowsze wpisy