Ile kosztuje wymiana wyświetlacza we flagowych smartfonach? Nie chcielibyście tego robić…

1 minuta czytania
Komentarze
koszt wymiany cena wyswietlacza iphone htc lg samsung

Pamiętam czasy, gdy kupowało się wyświetlacz za maksymalnie 100 złotych, odkręcało kilka śrubek, wyjmowało ekran z taśmą, montowało nowy i zamykało wszystko. Bez problemów, wciąż opłacalnie, ale te czasy minęły. Dzisiaj często to właśnie wyświetlacze są najdroższym elementem smartfonu toteż przyjrzyjmy się poszczególnym modelom.

Weźmy na warsztat flagowe propozycje od producentów związanych z Androidem oraz najnowsze modele od Apple. Z racji, że doskonale wiemy, iż dzisiejsze smartfony są bardzo ciężkie do samodzielnej naprawy (patrz: Galaxy Note7) toteż w cenę należy wliczyć robociznę producenta. Takie zestawienie wykonał portal Phone Arena i oto ono:

cena koszt wymiana wyswietlacza samsung apple htc lg

Panelem SAMOLED ewidentnie wybijają się ponad konkurencję. Uznawane za najlepsze na świecie zostały dodatkowo osadzone w obudowie tak, że ich wydostanie jest naprawdę ciężkim zadaniem. Następnie to HTC najwięcej sobie życzy za wymianę ekranu w 10’tce, ale w tym wypadku otrzymujemy pełen komplet, razem z panelem dotykowym. Na trzecim miejscu zagościło Apple, co jest nieco zaskakujące, że… tak tanio jak na tę firmę. Jednak pamiętajmy, że w przypadku flagowych propozycji znajdziemy technologię 3D Touch, co z kolei dziwi w przypadku ceny wymiany wyświetlacza w iPhonie SE.

Na końcu znalazło się LG, które nie podaje konkretnej ceny, gdyż wszystko zależy od tego, co należy wymienić w G5’tce. Mimo wszystko i tak nie życzę Wam konieczności naprawy tych smartfonów jak i żadnych innych.

Motyw