Brak Action Memo w aplikacji Samsung Notes w Note7, użytkownicy zawiedzeni. Co na to Samsung?

Eliasz Szykowny Aplikacje 2016-08-28

 action-memo-640x427

Jak wiadomo, w swoim najnowszym flagowcu Samsung zrezygnował z aplikacji S Note na rzecz nowej (i podobno lepszej) Samsung Notes. Niestety, okazało się, że nie zawiera ona funkcji Action Memo, bardzo lubianej przez konsumentów. Notatka z akcji była często używana przez użytkowników serii Note wcześniej. Pozwalała na korzystanie m.in. z inteligentnego wykrywania numerów telefonów z pisma ręcznego, adresów e-mail i wiele więcej. Ten fakt spotkał się z dezaprobatą dużej części użytkowników. Osoby wystawiające opinie na temat apki Samsung Notes w Google Play wyrażały swoje niezadowolenie również tym, że Koreańczycy zdecydowali się zrezygnować z starego, dobrego S Note na rzecz nowego programu. Wiele osób wystawiało jedną gwiazdkę nowemu rozwiązaniu. Ocena Samsung Notes obecnie wynosi tylko 2,8.

Action-Memo-Feature-Samsung-Notes-App-Samsing-Galaxy-Note-7

Okazuje się jednak, że południowokoreańska firma słucha użytkowników (zwłaszcza, jeśli wyrażają swoje niezadowolenie w dużej liczebności) i obiecuje, że Action Memo ma zostać przywrócone w wersji 1.2 Samsung Notes, a zwolenników starych rozwiązań zachęca do pobierania darmowej aplikacji S Note ze sklepu Galaxy Apps. Aktualizacja dla nowej apki z Note7 ma się pojawić w drugiej połowie września bieżącego roku. Może to sprawi, że opinie użytkowników będą lepsze, a samym konsumentom będzie wygodniej. Co ciekawe, nowa aplikacja jest dostępna również dla osób korzystających ze starszych urządzeń.

źródło: Google Play/Samsung • Michał

  Ja nie mam note’a, ale mam samsunga i zawsze używałem bardzo chętnie s note ze sklepu Galaxy apps. Dzisiaj pobralem Samsung notes z apk mirror i nie sądziłem że zadziała… ale jednak ! Jestem zachwycony ta aplikacją : D

 • Chris

  A czego się spodziewali? Note7 to tylko S7E z rysikiem. Seria Note nie jest tym co reprezentowały modele 1-4.

  • DanSlenders

   Note 7 bardziej laguje

   • Chris

    Z tego co widziałem N7 tak samo jak N5 jest bardzo agresywny w kwestii multitaskingu. Niby 4GB RAM’u ale TouchWiz pewnie bierze 2GB dla siebie, Android 1Gb i ledwo co zostaje na apki.

 • tolak

  Bo ludzie biznesu i poweruserzy do których adresowany jest Note robią gify, a ocr z szybkich, ręcznych notatek im nie potrzebny… Samsung. 😀