ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

OnePlus One nie chce być gorszy i już może korzystać z Androida Nougat

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
oneplus one android nougat aktualizacja cyanogen xda

Ucieszyła Was wiadomość, że Nexus 4 otrzymał Androida Nougat? Cóż, to było do przewidzenia. Jednak kiedy użytkownicy modeli z czołówki będą mogli korzystać z najnowszego oprogramowania od Google? To oczywiście bardzo ciężkie pytanie ze względu na biblioteki Vulkan, które wywołały małą burzę, aczkolwiek nieoficjalni deweloperzy już wzięli sprawy w swoje ręce.

Przykładem właśnie jest wspomniany wcześniej Nexus 4, ale także tytułowy OnePlus One. Na XDA-Developers pojawił się pewien temat, a w nim możliwość pobrania czystego Androida Nougat na ten właśnie model. Co ciekawe, użytkownicy chwalą ten port. Oczywiście nie jest idealny, ale wszelkie błędy można szybko naprawić w ADB, co też zapewne znajdziecie w tym samym wątku. Oczywiście OnePlus One zarządza Snapdragon 801, a więc układ, który nie wie czym są instrukcje z bibliotek Vulkan. Tym samym możliwości związane z tą nowością nie będą dostępne – wszelkie aplikacje wykorzystujące alternatywę dla OpenGL nie będą działały prawidłowo. Podobnie wygląda sytuacja z całym systemem. O ile użytkownicy nie zarzucają zbyt wiele temu oprogramowaniu to należy pamiętać, że został oznaczony flagą jako eksperymentalny. Niekoniecznie poprawnie muszą działać same podstawowe aplikacje od Google.

Jeśli lubicie testować tego typu wydania nowych systemów to śmiało sprawdźcie jak sprawuje się Nougat na OnePlus One. Być może będzie to jedyny sposób, gdyż nie zapowiada się, aby Cyanogen Inc. lub sam producent wydał odpowiednią aktualizację.

Sprawdź najnowsze wpisy