[Film] Porównanie Samsunga Galaxy Note7 z samym sobą – czy rozdzielczość ekranu wpływa na szybkość?

1 minuta czytania
Komentarze
samsung galaxy note7 note 7 rozdzielczosc ekranu szybkosc porownanie zestawienie

Wyświetlacz Samsunga Galaxy Note7 jest według wielu specjalistów uważany za najlepszy na mobilnym rynku. Widać to na żywo, w pomiarach, ale także i w ilości funkcji z nim związanych, które oferują Koreańczycy. Jedną z nich jest możliwość zredukowania prezentowanej rozdzielczości w celu oszczędzania energii.

Tak oto ekran Note’a7, który maksymalnie może prezentować obraz w QuadHD równie dobrze może pracować w HD (720p). Tyle tytułem wstępu. Jednak w Sieci pojawiły się pytania jak ta zmiana ma wpływ na szybkość urządzenia? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć jeden z YouTuberów wykonując tradycyjny wyścig na 2 okrążenia i oto efekty:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pBIPU8aCCgE[/youtube]

Różnice są tak naprawdę… znikome i można je podciągnąć pod błąd pomiarowy. Jednak jak to się dzieje, że Note7 działa równie szybko prezentując obraz w maksymalnej rozdzielczości jak i w tej najniższej? Przede wszystkim rozmiar obrazu, który musi zapamiętać urządzenie jest marginalny w porównaniu do innych danych, które tkwią w pamięci operacyjnej.

Teraz zapewne powinniśmy postawić pytanie następujące – po co ta funkcja? Oczywiście w celu oszczędzania energii, ale w tej kwestii nie możemy jeszcze podać konkretnych danych, chociaż postaramy się jak najszybciej to nadrobić.

Motyw