samsung galaxy note7 note 7 rozdzielczosc ekranu szybkosc porownanie zestawienie

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Wyświetlacz Samsunga Galaxy Note7 jest według wielu specjalistów uważany za najlepszy na mobilnym rynku. Widać to na żywo, w pomiarach, ale także i w ilości funkcji z nim związanych, które oferują Koreańczycy. Jedną z nich jest możliwość zredukowania prezentowanej rozdzielczości w celu oszczędzania energii.

 

Tak oto ekran Note’a7, który maksymalnie może prezentować obraz w QuadHD równie dobrze może pracować w HD (720p). Tyle tytułem wstępu. Jednak w Sieci pojawiły się pytania jak ta zmiana ma wpływ na szybkość urządzenia? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć jeden z YouTuberów wykonując tradycyjny wyścig na 2 okrążenia i oto efekty:

 

 

Różnice są tak naprawdę… znikome i można je podciągnąć pod błąd pomiarowy. Jednak jak to się dzieje, że Note7 działa równie szybko prezentując obraz w maksymalnej rozdzielczości jak i w tej najniższej? Przede wszystkim rozmiar obrazu, który musi zapamiętać urządzenie jest marginalny w porównaniu do innych danych, które tkwią w pamięci operacyjnej.

 

Teraz zapewne powinniśmy postawić pytanie następujące – po co ta funkcja? Oczywiście w celu oszczędzania energii, ale w tej kwestii nie możemy jeszcze podać konkretnych danych, chociaż postaramy się jak najszybciej to nadrobić.

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.