android 6.0 marshmallow doze drzemka akumulator bateria

 

Jedną z nowości wprowadzonych przez Google w Androidzie Nougat jest usprawniony tryb Doze (drzemki) znany z Marshmallow. Jego zadanie jest oczywiste, czyli zmniejszenie zużycia energii przez system i aplikacje w odpowiednich warunkach. Niestety, ale już dochodzą nas słuchy, że coś poszło nie tak.

 

Na Reddicie pojawił się bardzo niepokojący temat. Otóż okazuje się, że użytkownicy Nexusów, które już otrzymały aktualizację do Androida Nougat żalą się na działanie swoich urządzeń. W celu uniknięcia stwierdzenia, że to rozdmuchany problem została stworzona odpowiednia ankieta. Oto wyniki:

 

 

Rezultat jest jeden: niemalże połowa osób biorących udział w ankiecie potwierdza istnienie problemu. Co ciekawe, już wcześniej Google było informowane o tym, że Nexusy działają wyraźnie krócej. Póki co Amerykanie jeszcze nie skomentowali sprawy. Kiedy pojawi się odpowiednia łatka? Bardzo możliwe, że razem z kolejną wersją Nougata, która planowana jest na końcówkę września.

 

Jednak z racji, że w naszej redakcji jeszcze nie pojawiła się nowa wersja Androida to kierujemy pytanie do Was – jakie są Wasze odczucia po zaktualizowaniu smartfonu lub tabletu?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.