[Poradnik] Oto najprostszy sposób na odtwarzanie muzyki z YouTube’a w tle – nie trzeba nic instalować!

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-08-27

youtube w tle

 

Można modyfikować oprogramowanie, instalować moduły Xposed, pokusić się na YouTube RED czy inne aplikacje działające lepiej lub grzej – możliwości jest naprawdę wiele, ale jeśli nie chcemy się w to bawić to istnieje zdecydowanie prostszy sposób, aby odtwarzać muzykę z YouTube’a w tle.

 

Metodę tę przedstawił nam jeden z naszych Czytelników poprzez nasz fanpage za co bardzo dziękujemy. Teraz do rzeczy. Przede wszystkim musimy mieć aktywowane wyszukiwanie głosowe, a więc asystenta Google Now – zrobić to możemy w aplikacji „Google”. Następnie ustawiamy jako główny język angielski i jako dodatkowy polski. Oczywiście aktywujemy wyszukiwanie na każdym ekranie. To sprawia, że możemy korzystać ze smartfonu nie tylko w odpowiedniej aplikacji. W tym momencie włączamy film za pomocą programu YouTube i wywołujemy asystenta komendą „Ok, Google”. Wyszukujemy cokolwiek (np.: „cośkolwiek”). Ważne, żeby nie była to komenda, na którą otrzymamy głosową odpowiedź. W tym momencie wracamy do pulpitu, a muzyka w tle cały czas jest odtwarzana. Proste? Bardzo proste i cały proces trwa zaledwie kilka sekund. Oczywiście autoodtwarzanie wciąż poprawnie działa i uruchamiane są kolejne filmy z list odtwarzania.

 

Niestety, ale tak jak kolejne filmy są odtwarzanie to to samo dotyczy reklam, a wtedy okazuje się, że nie mamy żadnej kontroli nad pomijaniem materiałów promocyjnych i trzeba uruchomić aplikację.

 

 

Piotr, jeszcze raz dziękuję za informacje!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x