Aplikacje z Windowsa uruchamiane na mobilnych platformach Google? To możliwe!

Aplikacje

windows android aplikacje uruchamianie

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Największym problemem każdego, nowego systemu operacyjnego jest jego baza aplikacji, która mogłaby zachęcić konsumentów do użytkowania takiej propozycji. Jakby nie patrzeć, to właśnie jeden z największych błędów Microsoftu, który z Windows Phone sobie nie poradził. Jednak wróćmy do Androida, chociaż pozostańmy wciąż przy „Okienkach”.

 

Dzisiejsze urządzenia mobilne to bardzo wydajne jednostki. Tak naprawdę Snapdragon 820 jako procesor jest w stanie dorównać propozycji Intela w postaci i5 trzeciej generacji. Czemu nie wykorzystujemy tej mocy obliczeniowej? Bo nie ma tak naprawdę na czym, ale to może się zmienić. Poznajcie projekt od CodeWeavers, który nazywa się CrossOver. Na co pozwala? Jeżeli kiedykolwiek korzystaliście z Linuxa to pewnie usłyszeliście o Wine. Jeśli nie to spieszę z wyjaśnieniem – jest to oprogramowanie pozwalające uruchamiać aplikacje dedykowane systemowi Windows. Oto cała tajemnica.

 

 

CrossOver ma naprawdę duże aspiracje zamieszać na rynku, aczkolwiek obecnie współpracuje on jedynie z urządzeniami z jednostkami Intela „pod maską”, ale też nie ze wszystkimi. Przede wszystkim są to Chromebooki, ale także i smartfony. Zabrakło tabletów.

 

Więcej szczegółów na temat samego projektu znajdziecie pod następującym linkiem (Klik!), a tymczasem można czekać na rozwój CrossOver, gdyż – jeśli pomysł się powiedzie – może to oznaczać, że zarówno Chrome OS jak i nawet Android ma ogromne szanse zagrozić Windowsowi.

 

 

źródło: AndroidPolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x