windows android aplikacje uruchamianie

 

Największym problemem każdego, nowego systemu operacyjnego jest jego baza aplikacji, która mogłaby zachęcić konsumentów do użytkowania takiej propozycji. Jakby nie patrzeć, to właśnie jeden z największych błędów Microsoftu, który z Windows Phone sobie nie poradził. Jednak wróćmy do Androida, chociaż pozostańmy wciąż przy „Okienkach”.

 

Dzisiejsze urządzenia mobilne to bardzo wydajne jednostki. Tak naprawdę Snapdragon 820 jako procesor jest w stanie dorównać propozycji Intela w postaci i5 trzeciej generacji. Czemu nie wykorzystujemy tej mocy obliczeniowej? Bo nie ma tak naprawdę na czym, ale to może się zmienić. Poznajcie projekt od CodeWeavers, który nazywa się CrossOver. Na co pozwala? Jeżeli kiedykolwiek korzystaliście z Linuxa to pewnie usłyszeliście o Wine. Jeśli nie to spieszę z wyjaśnieniem – jest to oprogramowanie pozwalające uruchamiać aplikacje dedykowane systemowi Windows. Oto cała tajemnica.

 

 

CrossOver ma naprawdę duże aspiracje zamieszać na rynku, aczkolwiek obecnie współpracuje on jedynie z urządzeniami z jednostkami Intela „pod maską”, ale też nie ze wszystkimi. Przede wszystkim są to Chromebooki, ale także i smartfony. Zabrakło tabletów.

 

Więcej szczegółów na temat samego projektu znajdziecie pod następującym linkiem (Klik!), a tymczasem można czekać na rozwój CrossOver, gdyż – jeśli pomysł się powiedzie – może to oznaczać, że zarówno Chrome OS jak i nawet Android ma ogromne szanse zagrozić Windowsowi.

 

 

źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.