ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

YouTube z nowym interfejsem i dodatkową animacją – Google szykuje większe zmiany?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
YouTube-Materail-Design

Google rzadko wprowadza drastyczne zmiany w zakresie wyglądu swoich aplikacji. Tak naprawdę od prezentacji Lollipopa i Material Design wszystko, co związane z Amerykanami upodabnia się do właśnie tego stylu poprzez drobne zmiany. Nie inaczej wygląda sytuacja z YouTubem.

Tradycyjnie to Android Police ujawniło, że Google wprowadza delikatne zmiany w wyglądzie jednej ze swoich najpopularniejszych aplikacji. YouTube’owi wbrew pozorom możemy wiele zarzucić pod względem obsługi i dostępności poszczególnych funkcji. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę komentarze, ich filtrację, a także możliwość oceniania. Jednak tym razem to wygląd opisów poszczególnych filmów się zmienił, co doskonale widać na następującej animacji:

nexus2cee_16-1

Czy to zmiana na lepsze? Z pewnością nowy wygląd jest mniej toporny i bardziej wpisuje się w nurt Material Design, aczkolwiek czy trafia w Wasze gusta? Na to pytanie musicie sami odpowiedzieć.

Jednak Google najprawdopodobniej testuje nowy wygląd całego YouTube’a. Równo miesiąc temu niektórzy mogli sprawdzić jak prezentuje się nowy system komentarzy, aczkolwiek ten nie dotarł jeszcze do wszystkich. Podobnie może wyglądać sytuacja z powyższą zmianą, która regulowana jest odgórnie przez serwery Google, co z kolei oznacza, że nie mamy możliwości samemu wymuszenia poszczególnych aktualizacji.

Sprawdź najnowsze wpisy