facebook spy

 

Właściciele WhatsApp poinformowali dzisiaj, że zmieni się polityka prywatności w aplikacji. Jest to pierwszy taki ruch od czterech lat i odkąd WhatsAppa w 2014 roku przejął Facebook. Użytkownicy muszą przygotować się na intensywniejszą synchronizację z Facebookiem, co oznacza po prostu wymianę większej ilości danych użytkowników z serwisem Marka Zuckerberga. Nie jest to pierwszy taki ruch ze strony Facebooka. Podobna sytuacja ma miejsce w aplikacji Instagram, która od niedawna także używa danych użytkowników z Facebooka – a przypomnijmy, że serwis także należy do Zuckerberga i spółki.
 

Integracja spowoduje synchronizacje książki adresowej, tak więc Facebook otrzyma dostęp do numerów telefonów, które macie zapisane w WhatsApp. Jak się dowiedzieliśmy, dzięki temu serwis lepiej dostosuje Wam „przyjaciół”. Znajomi, których numery zostały zsynchronizowane, będą częściej proponowani użytkownikowi przy okazji różnych działań. Inaczej ukierunkowane zostaną też reklamy.
 

WhatsApp zaznaczył, że aplikacja nie będzie wyświetlała reklam, a rozmowy użytkowników nadal będą szyfrowane tak, że jedynie osoby prowadzące konwersacje zostaną wtajemniczone w jej zawartość. Numery użytkowników mają nie zostać przekazane reklamodawcom.
 

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.