Wyciekła specyfikacja Xperii X Compact. Szykuje się kolejny taki sam smartfon w wersji Compact?

mm Adam Lulek Newsy 2016-08-26

sony xperia x performance aparat grafika

 
Smartfony Sony darzę szczególnym sentymentem, gdyż sam byłem posiadaczem dwóch z nich. Moje Xperie: Z1 i Z3 ceniłem szczególnie za wodoszczelność i długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz oryginalny design jak na tamten okres. Niestety wraz z upływem czasu, pewne parametry we flagowcach Sony się pogorszyły (czas pracy na jednym ładowaniu), inne pozostały bez zmian, a wygląd nie uległ większemu liftingowi. Niestety wszystko to ma miejsce w obliczu narastającej konkurencji, której telefony zmieniają się co 2 lata, a ich specyfikacja się znacznie polepszyła.
 
Czy nadchodzące smartfony Sony zmienią tę sytuację? Śmiem wątpić… Do Internetu wyciekła bowiem specyfikacja Xperii X Compact. Zobaczymy tutaj procesor Snapdragon 820, 4,6-calowy ekran o nieznanej rozdzielczości oraz baterię o pojemności 2700 mAh. Dodatkowo w urządzeniu pojawi się USB-C. Zmiany wobec poprzednich Xperii Compact raczej będą bardzo niewielkie, a cena z pewnością wysoka. Zdjęcie tego smartfonu możecie zobaczyć TUTAJ.
 
Z kolei Sony Xperia XZ być może będzie posiadała procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM, aparat 23 MPx z lampą dual-LED oraz z przednim obiektywem 13 MPx do selfie. Ponadto Xperia XZ będzie miała ekran 5,2-calowy ekran 2.5D i USB-C.
 
Do tych parametrów, które są standardowymi na obecnym rynku smartfonów, przydałyby się jakieś „killer features”. Miejmy nadzieję, że Sony nas zaskoczy na konferencji. W przeciwnym wypadku, nie wróżę tym telefonom suckesu.
 
źródło: phonearena • Krzysztof Nowacki

  Mnie jeszcze ciekawi, czy nadal będą zostawiać 2 GB RAM. Jeśli tak, to Sony gdzieś po drodze zagubiło chyba oryginalną koncepcję serii Compact.

 • Sq72

  Szkoda, że głośniki nie są szczelinowe. W przypadku tej wielkości nie byłoby różnicy w głośności.

 • MagS

  Jeżeli parametry Sony Xperia XZ (nawiązanie do serii Z ?) będą min takie jak w artykule (S820, 4 GB, ekran 5.2″, itd) a cena nie przekroczy 2 000 zł, to w końcu zmieniam moją Xperia Z1 na XZ. Jeśli Sony przesadzi z ceną to kupuje coś chińskiego 5.5″ za niecałe dwa tysiące, o tych samych lub lepszych parametrach…

  • XYZ

   Patrząc na tegoroczną wycenę telefonów Sony ciężko mi uwierzyć w niską wycenę kolejnych modeli.

  • Jonny

   Twoje P.S np mi nie odpowiada :/

  • Kornel Kupiec

   Bardzie prawdopodobnym progiem było by tutaj 3000 zł :v

 • ket.rab

  Jeśli snap820 i standardy IP się potwierdzą to będzie to mój przyszły telefon ale jeśli cena będzie zbyt wysoka to nie fajnie. Mi w pełni wystarcza ekran HD jak i bardzo podoba się wygląd.

 • marcus1212

  Ślepy nawet „zobaczy” że Sony nie potrafi stworzyć czegoś świeżego i rozchwytywanego… od wielu już lat. Tłuką ten sam schemat. Przykre, Chińczycy ich wygryźli.

  • mickey93

   to nie są telefony dla gimbusów, w moim otoczeniu jest bardzo dużo smartfonów Sony i wszyscy ich użytkownicy chwalą te produkty min. za to że za miast wywracać wszystko co pół roku, rozwijają swoje najlepsze idee wszyscy w wieku 30 60 lat

 • Lukasz Jelen

  „Do tych parametrów, które są standardowymi na obecnym rynku smartfonów, przydałyby się jakieś „killer features”.”

  Dla mnie największym kiler ficzerem jest 4,6-4,7″ w połączeniu z sd820. Jak jeszcze zostawią wodoszczelność to więcej mi do szczęścia nie potrzeba.

  Szkoda, że to nie potwierdzone info…

  • Sławomir Grzelak

   Nie ma w tej chwili małych telefonów, a taki byłby dla mnie wybawieniem

  • @rtur

   Dokładnie. Z tą przekątną Compacty są praktycznie poza androidową konkurencją.

 • Chris

  Ledwo co wyszła X performance a sony już szykuje XZ… Oni nie zrozumieją ze wydawanie 3 flagowców co roku nie zwiększy sprzedaży…

 • DanSlenders

  Warto poczekać na jakieś bardziej wiarygodne źródło, zanim zaczniemy się cieszyć.