iOS-Android-dominan-ventas-smartphones-love

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Pamiętacie jeszcze takie systemy mobilne jak Symbian czy BlackBerry? Platformy te były najważniejszymi (lub jednymi z najważniejszych) na rynku jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj jednak widać, że król jest tylko jeden i ma jednego zatwardziałego konkurenta, który raczej mu nie zagraża, ale utrzymuje swoją stałą pozycję.

 

Portal publikujący dane statystyczne, ikonografiki itp. o nazwie Statista opublikował parę dni temu grafikę, na której możemy zobaczyć ilość sprzedanych urządzeń z danymi systemami mobilnymi w latach 2009-2016. Została ona przygotowana na podstawie danych z agencji statystycznej Gartner.

 

wykres najpopularniejsze systemy mobilne 844976294

 

Na wykresie widać zestawienie platform popularnych nawet 7 lat temu. Można zobaczyć, jak bardzo popularnym systemem był kiedyś Symbian oraz to, że kiedyś systemy Android i iOS posiadały konkurencję w postaci wspomianego już Symbiana oraz mobilnego Windowsa czy BlackBerry OS. W ciągu kilku lat udziały tych wszystkich platform spadły tak znacząco, że system z zielonym robotem w logo oraz urządzenia mobilne z jabłkiem na obudowie nie mają właściwie żadnej konkurencji. „Dogasa” jeszcze system Windows, który ma już prawie zerowy (w procentach) udział w tym rynku. Ciekawe jest to, że iOS od 2009 roku ma bardzo podobny udział aż do bieżącego roku. Android notuje natomiast nieprzerwany wzrost, zatrzymany obecnie przez platformę iOS, która raczej nie da się „robocikowi” zmieść jak inne platformy. Wygląda na to, że Android osiągnął już praktycznie maksymalny możliwy udział na rynku mobilnym.

 

źródło: Statista
Eliasz Szykowny

👾 W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. 📝 Mój blog: https://eliasztech.pl