Google inwestuje ogromne pieniądze w wirtualną rzeczywistość. Daydream VR będzie przełomem?

Newsy

google-daydream-headset-970-80

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Potencjał jaki niesie za sobą wirtualna rzeczywistość jest ogromny. Tym ciekawsze jest to, że tak naprawdę mimo kilku lat obecności VR na rynku, nadal żadnemu producentowi nie udało się przejąć inicjatywy w tej materii. To jednak może się niedługo zmienić. Google już nie raz pokazało, że jeśli się w czymś zaprze, to prędzej czy później osiągnie swój cel. Według źródeł, gigant z Mountain View już za kilka tygodni zaprezentuje platformę VR o nazwie Daydream, która ma być przełomem na VR-owym rynku.
 

Google inwestuje setki tysięcy dolarów w swoją platformę. Nie chodzi oczywiście o sam jej rozwój. Amerykanie chcą postawić także na infrastrukturę. Dlatego wspierają pośrednie firmy specjalizujące się w VR. Co ciekawe, skorzystać na wszystkim mają także urządzenia z systemem Android – jak niektórzy z pewnością wiedzą, Android 7.0 Nougat oferuje znacznie większe wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości od poprzedników.
 

To jednak nie wszystko. Google pracuje z najpopularniejszymi YouTuberami, jak i firmami produkującymi gry komputerowe. Wszystko to ma wpłynąć na efekt końcowy, i jeśli rzeczywiście będzie to wyglądało to tak jak brzmi w zapowiedziach, to za kilka tygodni będziemy mieć już zupełnie inne spojrzenie na wirtualną rzeczywistość. Czekamy!
 

Źródło: Bloomberg, xda-developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x