ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
koniec google daydream

Google inwestuje ogromne pieniądze w wirtualną rzeczywistość. Daydream VR będzie przełomem?

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
google-daydream-headset-970-80

Potencjał jaki niesie za sobą wirtualna rzeczywistość jest ogromny. Tym ciekawsze jest to, że tak naprawdę mimo kilku lat obecności VR na rynku, nadal żadnemu producentowi nie udało się przejąć inicjatywy w tej materii. To jednak może się niedługo zmienić. Google już nie raz pokazało, że jeśli się w czymś zaprze, to prędzej czy później osiągnie swój cel. Według źródeł, gigant z Mountain View już za kilka tygodni zaprezentuje platformę VR o nazwie Daydream, która ma być przełomem na VR-owym rynku.
 

Google inwestuje setki tysięcy dolarów w swoją platformę. Nie chodzi oczywiście o sam jej rozwój. Amerykanie chcą postawić także na infrastrukturę. Dlatego wspierają pośrednie firmy specjalizujące się w VR. Co ciekawe, skorzystać na wszystkim mają także urządzenia z systemem Android – jak niektórzy z pewnością wiedzą, Android 7.0 Nougat oferuje znacznie większe wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości od poprzedników.
 

To jednak nie wszystko. Google pracuje z najpopularniejszymi YouTuberami, jak i firmami produkującymi gry komputerowe. Wszystko to ma wpłynąć na efekt końcowy, i jeśli rzeczywiście będzie to wyglądało to tak jak brzmi w zapowiedziach, to za kilka tygodni będziemy mieć już zupełnie inne spojrzenie na wirtualną rzeczywistość. Czekamy!
 

Źródło: Bloomberg, xda-developers

Sprawdź najnowsze wpisy