irytujace reklamy google natretne wyszukiwarka

 

Jeśli Google coś zarządzi w zakresie stron internetowych to wszyscy powinni się podporządkować. Nie da się ukryć, że najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa jest swego rodzaju bóstwem w Sieci. Na szczęście Amerykanie potrafią wykorzystać ten fakt do słusznych celów – pozbycia się irytujących reklam.

 

Google wydało oświadczenie, z którego jasno wynika, że strony internetowe z denerwującymi multimediami promocyjnymi będą niżej pozycjonowane w wyszukiwarce. W takim razie jeśli prowadzisz własny portal czy też bloga i pojawiają się na nim natrętne reklamy w stylu widocznym powyżej to możesz być pewien, że trudniej będzie Ci dostać się na szczyt wyszukiwań Google. Jednak nie musisz się spieszyć. Zmiany w pozycjonowaniu zaczną być widoczne dopiero po 10 stycznia 2017 roku. Mimo wszystko czy najpopularniejsze strony internetowe znikną z Google? Zapewne nie, ale szukając konkretnych informacji na mniej znanych witrynach będziemy pewni, że rzadziej spotkamy reklamy zasłaniające najważniejsze elementy.

 

Tym samym zapewne niektóre portale zmienią swoje zasady, co do przedstawienia reklam – znikną wyskakujące okna, multimedia zasłaniające cały obszar witryny, a także te ukrywające chociażby tekst artykułu. Jednak same materiały promocyjne na pewno nie znikną.

 

 

źródło: Googleblog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.