Jak można się tym chwalić? Honory w Europie będą miały wiele niepotrzebnych aplikacji!

1 minuta czytania
Komentarze
huawei honor note 8 oficjalnie specyfikacja cena 2

Za co cenię OnePlus? Przede wszystkim za to, że w swoim systemie nie narzucają mi od groma niepotrzebnych aplikacji, z których i tak nie będę korzystał. Po prostu nie trawię zmarnowanego miejsca przez programy, które dodatkowo mogą zajmować pamięć operacyjną. Tak oto poznajmy Huawei, a raczej Honor które chwali się tym faktem.

Na Facebooku zachodniego oddziału chińskiej marki znajdziemy informację, że nadchodzący, flagowy smartfon dostąpi zaszczytu posiadania co najmniej 13 aplikacji od nowych partnerów. O ile niektóre programy faktycznie mogą być przydatne to jednak wolałbym je sam zainstalować. W takim razie z kim Honor się zjednał? AccuWeather, Clean Master, Deezer, Elex (Clash of Kings), EyeEm, Gameloft, HRS, Kika, Leomaster, News Republic, Opera, Shazam, a także Trucaller.

 

 

Oczywiście nie wiadomo do końca jak będzie wyglądała współpraca Honor z powyższymi firmami, aczkolwiek czy można spodziewać się czegoś innego niż preinstalowanych aplikacji, których nie będziemy mogli się pozbyć? Ten ruch przypomina mi poniekąd Asusa, który również korzysta z usług Clean Mastera, a razem z ich smartfonami dostajemy pełen zestaw irytujących aplikacji.

Takie ruchy ewidentnie przeczą zamysłowi minimalizmu, do którego wszyscy dążą. W komentarzach pod powyższym postem na Facebooku już widać niechęć do tzw. „bloatware’u”, ale również znajdą się osoby, które są zadowolone z tego powodu. Ja oczywiście jestem przeciw takim współpracą, gdyż smartfon, który niedawno opisywałem teraz w moich oczach ewidentnie stracił.

Motyw