sony android nougat 7.0 aktualizacja

 

Nougat został zapowiedziany i z pewnością już o tym wiecie. Jednak teraz wiele osób zastanawia się, które smartfony i tablety będą mogły oficjalnie korzystać z tego systemu. Wczoraj moją prognozę Wam przedstawiłem, uwzględniając oficjalne informacje od poszczególnych producentów. Teraz do tego grona dołącza Sony.

 

Jak wspomniałem w swoim wpisie, Japończyków można pochwalić za dopracowane aktualizacje, za wydania beta nowych systemów, ale niestety jeśli chodzi o szybkość wydawania kolejnych wersji oprogramowania to pod tym względem Sony sobie nie radzi. Po prostu się nie spieszy. W takim razie kto może uzbroić się w cierpliwość? Z oficjalnego oświadczenia wynika, że użytkownicy następujących modeli dostaną Nougata: Xperia Z3+, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra oraz Xperia X Performance.

 

01_Xperia_Z3_family_smartwear

 

Czegoś brakuje? Chociażby Xperii Z3, która bierze udział w testowych wydaniach Androida Nougat. Oczywiście powyższe smartfony i tablety to tak naprawdę pewniaki i ta lista jeszcze się rozrośnie, aczkolwiek jeśli powyżej nie pojawiło się Wasze urządzenie mobilne to musicie liczyć, że Japończykom będzie się opłacać je aktualizować.

 

Z tym bywa różnie, ale tak naprawdę wspomniana Xperia Z3 „swoje lata ma” i Sony nie musi aktualizować tej serii smartfonów. Odpowiednia ilość miesięcy od premiery minęła toteż Japończycy takiego obowiązku nie mają.

 

 

źródło: blog.sonymobile.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.