nougat release 3469239

 

W ostatnich latach obserwujemy, że nowe duże wersje Androida zawierające spore zmiany są wydawane w mniej więcej rocznych odstępach czasu. Wczoraj pojawiło się jego najnowsze wydanie – 7.0 Nougat. Oczywiście jako pierwsze otrzymują je już teraz zeszłoroczne Nexusy. Natomiast pierwszym urządzeniem wyposażonym w Nougata na start będzie LG V20, a nie tegoroczne urządzenia sygnowane marką Google. Na te nowe smartfony będziemy musieli jeszcze troszkę poczekać.

 

Google na swoim blogu chwali się, że podczas tworzenia najnowszego Androida korzystano m.in. z opinii użytkowników korzystających z niefinalnych wydań, co pozwoliło jak najlepiej dopracować finalną wersję.

 

Teraz firma z Mountain View zapowiada zmianę sposobu wydawania wersji swojego systemu w nadchodzących miesiącach. Podobno teraz nowe wersje mają pojawiać się w każdy kwartał. Osoby pracujące nad Androidem już teraz rozpoczynają prace nad pierwszą aktualizacją zawierającą różne poprawki, które będą wprowadzane na podstawie opinii użytkowników. Być może regularność wydawania wpłynie na fragmentację systemu, w końcu producenci mogliby się łatwiej przygotować, znając terminy aktualizacji, w co jednak mocno wątpię.

 

źródło: Android Developers Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl