pokemongoboring

 

Pokemon Go to z pewnością hit lipca i sierpnia. Przez ostatnie tygodnie aplikacja biła rekordy. Stała się ona najpopularniejszą grą mobilną w historii. Dla firmy Niantic, która jest twórcą tytułu, pokemony zarobiły już krocie. Z kolei Nintendo może pochwalić się znacznym wzrostem kursu akcji na giełdzie papierów wartościowych. Jednak każde zjawisko ma kiedyś swój okres szczytu…

 

Wygląda na to, że taki czas dla Pokemon Go już minął. W najlepszym momencie z aplikacji korzystało 40 milionów ludzi dziennie. Analitycy twierdzili, że jeśli Niantic nie wypuści aktualizacji, które wniosą nowe opcje i funkcje do gry, to użytkownicy się po prostu nią znudzą. Wygląda na to, że tak się zaczyna powoli dziać. Spójrzcie na wykresy.

 

Pokemon Go wyk 1

 

Według pierwszego z nich, przez ostatnie 3 tygodnie, liczba użytkowników dziennie, skurczyła się aż o prawie 10 milionów i wynosi obecnie około 30 milionów. Trend jest spadkowy i można się jedynie zastanawiać kiedy wyhamuje. Kolejny obrazek uwidacznia zaangażowanie Pokemon Go, które również spadło z bazowego 100% do jedynie około 60%.

 

Pokemon Go wyk 2

 

Mimo iż liczba aktywnych użytkowników nieco zmalała, to i tak jest ona bardzo duża. Jednak Niantic powinno czym prędzej dodać nową generację pokemonów, o której pisałem TUTAJ. Ponadto oczekuje się większej interakcji pomiędzy graczami. Przede wszystkim chodzi o wymianę stworków i bezpośrednie walki między użytkownikami.

 

Pokemon Go wyk 3

 

źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.