Google wyznaczyło datę śmierci wszystkich aplikacji w przeglądarce Chrome – podobno nie będziemy tęsknić

Aplikacje

chrome os windows linux mac os aplikacje koniec wsparcia

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Chrome w swoim pełnym, a nie mobilnym wydaniu nie jest tylko przeglądarką internetową. To tak naprawdę potężny program, który jest swego rodzaju ekosystemem dla innych aplikacji. Właśnie nad nimi Google postawiło krzyżyk w swoim oficjalnym oświadczeniu.

 

Do rzeczy. Chrome pozwala ze swojego sklepu instalować dodatkowe aplikacje, z których możemy korzystać bez aktywnego połączenia internetowego, otrzymywać powiadomienia i to oczywiście nie jedyne zalety. Jednym z najpopularniejszych tego typu programów jest Hangouts, TeamViewer czy też klient poczty Gmail. Więcej znajdziecie w samym sklepie: Klik! Jednak nadejdą zmiany. Ta funkcjonalność będzie dostępna tylko na platformie Chrome OS. Windows, Linux oraz Mac OS nie będą miały możliwości instalowania aplikacji wewnątrz przeglądarki. Jeszcze w tym roku nowe aplikacje będą pojawiać się tylko na laptopach z systemem Google, a w połowie przyszłego użytkownicy innego oprogramowania nawet nie ujrzą jakichkolwiek propozycji zainstalowania programów tak, aby razem z 2018 rokiem oficjalnie zakończyć wsparcie.

 

Ja korzystam tylko z Hangoutsa jako osobnej aplikacji w Chromie, co oznacza, że znajduję się w mniejszości, gdyż Google motywuje swój krok faktem, że zaledwie 1% użytkowników przeglądarki instaluje wewnątrz przeglądarki. Jednak uspokajam, rozszerzenia i motywy wciąż będą dostępne.

 

 

źródło: Chromium Blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x