samsung galaxy note7 note 7 apple iphone 6s drop test upadek

 

Najnowszy model Samsunga z najwyższej półki (cenowej) póki co zbiera bardzo dobre opinie. Jednak przyczepić się można do obietnic Corninga, który stworzył szkło Gorilla Glass 5 zastosowane w Galaxy Note7. To nie do końca sprawdza się dobrze, co z kolei zmusiło firmę do wydania oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

 

Jednak jak sobie Samsung poradzi w życiowych sytuacjach, a więc upadkach na twardą powierzchnię? Na to pytanie tradycyjnie odpowie nam test przeprowadzony przez kanał PhoneBuff. Dodatkowo pojawił się konkurent w postaci iPhone’a 6s. Czemu bez „Plus” w nazwie? Zapewne ze względu na wyższą wytrzymałość mniejszego modelu. W takim razie sprawdźmy jak sobie oba smartfony poradziły:

 

 

Jeśli liczyliście, że Note7 po pierwszym upadku wyjdzie bez żadnego uszczerbku na zdrowiu to z pewnością się zawiedliście. Co prawda nie pojawiła się „pajęczyna” na szkle, ale ślad pozostał. Z kolei należy pochwalić samego Samsunga za wytrzymałość wyświetlacza, który jest bardzo chwalony. Nawet 50 upadków nie jest w stanie zagrozić działania panelu dotykowego, co ostatecznie sprawiło, że autorzy postawili Galaxy Note’a7 na 3. miejscu w ich zestawieniu, tuż za Galaxy S7 Active i Moto Z Force.

 

Czy doczekamy się kiedykolwiek szkła, które po upadku wyjdzie bez żadnych pęknięć? Poczekajmy na kolejne wydania Gorilla Glass lub zwróćmy uwagę na technologię stosowaną przez Lenovo w smartfonach Moto.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.