[Film] Samsung Galaxy Note7 kontra Apple iPhone 6s – który przetrwa więcej upadków?

Newsy

samsung galaxy note7 note 7 apple iphone 6s drop test upadek

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Najnowszy model Samsunga z najwyższej półki (cenowej) póki co zbiera bardzo dobre opinie. Jednak przyczepić się można do obietnic Corninga, który stworzył szkło Gorilla Glass 5 zastosowane w Galaxy Note7. To nie do końca sprawdza się dobrze, co z kolei zmusiło firmę do wydania oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

 

Jednak jak sobie Samsung poradzi w życiowych sytuacjach, a więc upadkach na twardą powierzchnię? Na to pytanie tradycyjnie odpowie nam test przeprowadzony przez kanał PhoneBuff. Dodatkowo pojawił się konkurent w postaci iPhone’a 6s. Czemu bez „Plus” w nazwie? Zapewne ze względu na wyższą wytrzymałość mniejszego modelu. W takim razie sprawdźmy jak sobie oba smartfony poradziły:

 

 

Jeśli liczyliście, że Note7 po pierwszym upadku wyjdzie bez żadnego uszczerbku na zdrowiu to z pewnością się zawiedliście. Co prawda nie pojawiła się „pajęczyna” na szkle, ale ślad pozostał. Z kolei należy pochwalić samego Samsunga za wytrzymałość wyświetlacza, który jest bardzo chwalony. Nawet 50 upadków nie jest w stanie zagrozić działania panelu dotykowego, co ostatecznie sprawiło, że autorzy postawili Galaxy Note’a7 na 3. miejscu w ich zestawieniu, tuż za Galaxy S7 Active i Moto Z Force.

 

Czy doczekamy się kiedykolwiek szkła, które po upadku wyjdzie bez żadnych pęknięć? Poczekajmy na kolejne wydania Gorilla Glass lub zwróćmy uwagę na technologię stosowaną przez Lenovo w smartfonach Moto.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x