[Film] Nokia (Microsoft) Lumia 525 z Androidem Marshmallow? To możliwe

Łukasz Pająk Newsy 2016-08-21

nokia microsoft lumia 525 android windows phone mobile

 

Mobilne wydanie Windows umiera. Widać to po statystykach jak i samym rozwoju systemu. Microsoft najprawdopodobniej już od kilku lat przerzuca się na usprawnianie innych platform, a swoją traktuje z pewnym dystansem. W takim razie, co mogą zrobić użytkownicy smartfonów z Windowsem?

 

Okazuje się, że nadchodzą odpowiednie modyfikacje pozwalające uruchomić Androida zamiast mobilnych „Okienek”. Oczywiście to nie pierwsza tego typu próba, gdyż wiele modeli z Windows Phone 7 mogło uruchomić Robocika, aczkolwiek temat przez długi czas nie był rozwijany. Jednak teraz powraca i oto Lumia 525 sygnowana logiem Nokii pojawiła się na YouTubie z Androidem na pokładzie:

 

 

Autor zapewnia, że jeśli wszystko pójdzie po jego myśli to w przyszłym tygodniu przedstawi metodę na zmianę systemu. Jeśli tym razem temat nie ucichnie to kto wie? Być może właśnie taki los czeka smartfony z Windows Phone. Na koniec ciekawostka – pamiętajmy, że mobilne „Okienka” są lepiej zoptymalizowane niż Android toteż jakie wyniki notuje Lumia 525 ze zmienionym systemem? Oto test w AnTuTu:

 

 

Wynik niecałych 15-tysięcy punktów być może nie jest obiecujący, ale pamiętajmy, że sam smartfon też nie pochodzi z najwyższej półki. Dodajmy do tego fakt, że to dopiero początek tego typu modyfikacji, ale mimo wszystko warto obserwować rozwój wydarzeń.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x