nokia microsoft lumia 525 android windows phone mobile

 

Mobilne wydanie Windows umiera. Widać to po statystykach jak i samym rozwoju systemu. Microsoft najprawdopodobniej już od kilku lat przerzuca się na usprawnianie innych platform, a swoją traktuje z pewnym dystansem. W takim razie, co mogą zrobić użytkownicy smartfonów z Windowsem?

 

Okazuje się, że nadchodzą odpowiednie modyfikacje pozwalające uruchomić Androida zamiast mobilnych „Okienek”. Oczywiście to nie pierwsza tego typu próba, gdyż wiele modeli z Windows Phone 7 mogło uruchomić Robocika, aczkolwiek temat przez długi czas nie był rozwijany. Jednak teraz powraca i oto Lumia 525 sygnowana logiem Nokii pojawiła się na YouTubie z Androidem na pokładzie:

 

 

Autor zapewnia, że jeśli wszystko pójdzie po jego myśli to w przyszłym tygodniu przedstawi metodę na zmianę systemu. Jeśli tym razem temat nie ucichnie to kto wie? Być może właśnie taki los czeka smartfony z Windows Phone. Na koniec ciekawostka – pamiętajmy, że mobilne „Okienka” są lepiej zoptymalizowane niż Android toteż jakie wyniki notuje Lumia 525 ze zmienionym systemem? Oto test w AnTuTu:

 

 

Wynik niecałych 15-tysięcy punktów być może nie jest obiecujący, ale pamiętajmy, że sam smartfon też nie pochodzi z najwyższej półki. Dodajmy do tego fakt, że to dopiero początek tego typu modyfikacji, ale mimo wszystko warto obserwować rozwój wydarzeń.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.