uhans 101

UHANS posiada już w swoim portfolio kilka modeli smartfonów, lecz producent ten nie zdobył wielkiej popularności. Być może dlatego, że dotychczas wydane urządzenia cechują się dość oryginalnym wyglądem, co powoduje podchodzenie do nich z dystansem. Jednakże smartfon A101 to hołd dla Nokii. A jak się już oddaje hołd takiemu producentowi, należy to zrobić z odpowiednią klasą. Dlatego też UHANS porównuje swoje dzieło z… Samsungiem Galaxy S7!

 

W Internecie pojawiło się wideo, które ukazuje nam porównanie UHANS A101 z Galaxy S7, czyli urządzeniem pretendującym do bycia najlepszym smartfonem 2016 roku. Film skupia się głównie na możliwościach wyświetlacza. W A101 znajdziemy 5-calowy panel LCD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a w GS7 5,1-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Zapytacie: jak, po co? Przecież papier mówi wszystko! Zobaczcie jednak sami.

 

 

Trzeba przyznać, że UHANS A101 daje radę. Kolory są naturalne, a jakość zadowalajaca. Oczywiście pod względem czerni ekran znajdujący się w Galaxy S7 wygrywa bezapelacyjnie, niektórym mogą się jednak nie podobać podkręcone barwy, ale taki już urok AMOLED. Wideo nagrywano w zaciemnionym miejscu, co również pomogło zminimalizować różnicę. Być może w słonecznych warunkach bylibyśmy świadkami innego efektu.

 

Na porównanie warto spojrzeć z przymrużeniem oka. Wszak mamy tutaj urządzenie warte kilka tysięcy złotych oraz smartfon kosztujący 230 złotych… To kilkanaście razy mniej! Jeśli jednak jesteście zainteresowani nabycie UHANS 101, będącego hołdem dla Nokii złóżcie preorder tutaj. Zaoszczędzicie w ten sposób 10 dolarów.

 

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.